Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, 5.06.2022

Kalendarz liturgiczny

  • Poniedziałek – święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła
  • Środa – wspomnienie św. Jadwigi, królowej
  • Czwartek – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana
  • Sobota – wspomnienie św. Barnaby, apostoła
  • Niedziela – Uroczystość Najświętszej Trójcy

Sprawy bieżące

  1. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe odprawiane codziennie o godz. 18.30. Dziś po Mszy św. o godz. 15.00 błogosławienie Rodzin, a za tydzień błogosławienie małżeństw.
  2. We wtorek wieczorem nabożeństwo do Św. Michała Archanioła połączone z nabożeństwem czerwcowym, a po Mszy św. wieczornej możliwość przyjęcia szkaplerza, w środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 18.30 połączona z Litanią do Serca Pana Jezusa, w czwartek Msza św. o św. Janie Pawle II.
  3. Dzisiaj 5 czerwca od godz. 12.00 zapraszamy na Zakopiański Dzień Rodziny. W programie występy zakopiańskich dzieci i młodzieży, Koncert zespołu „Mała Armia Janosika”, a wieczorem o 19.30 Opera Góralska „Jan Paweł II na Podhalu”. Wszystko na Dolnej Równi Krupowej. W poniedziałek 6 czerwca o godz. 10.00 na średniej krokwi „Skoki dla Jana Pawła II” z udziałem naszych najlepszych skoczków, tu zapraszamy szczególnie dzieci. Wieczorem o godz. 18.00 Uroczysta Msza św. z udziałem Episkopatu Polski na Stadionie Wielkiej Skoczni pod Krokwią. Zaproszenia-bilety na uroczystości pod Wielką Krokwią można otrzymać w zakrystii. We wtorek 7 czerwca na Mszy św. o godz. 7.00 będziemy gościć w naszym Sanktuarium Najświętszej Rodziny Episkopat Polski. W związku z tym nastąpi w tym dniu zmiana godzin Mszy św. porannych oraz przyjętych intencji. Nie będzie Mszy św.o godz. 6.30 i 8.00, tylko o godz. 7.00 i 8.30. Także we wtorek nie będzie wjazdu na parking parafialny od wczesnych godzin rannych do godz. 11.00, ani też nie będzie można parkować w tym czasie. Zapraszamy wiernych do wspólnej modlitwy z księżmi biskupami, zwłaszcza iż jest to w tym samym dniu, kiedy św. Jan Paweł II spotkał się przed 25 laty z dziećmi pierwszokomunijnymi w tym kościele.

ks. Bogusław Filipiak, proboszcz i kustosz

W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej wspólnoty:

 

+ Zofię Walczak-Baniecką z ul. Kościeliskiej

+ Tadeusza Jankowskiego z ul. Słonecznej

+ Helenę Halińską z ul. Orkana

+ Halinę Orłowicz z ul. Kasprusie

 
 

„Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”

Starsze ogłoszenia