Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, 28.05.2023

Kalendarz liturgiczny

 • Poniedziałek – święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła
 • Środa – święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny
 • Czwartek – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana
 • Sobota – wspomnienie św. męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy
 • Niedziela – Uroczystość Najświętszej Trójcy

Sprawy bieżące

 1. Zapraszamy na nabożeństwa majowe, a od czwartku czerwcowe odprawiane codziennie o godz. 18.30. Dziś po Mszy. św. o godz. 15.00 błogosławienie małżeństw i rodzin oczekujących potomstwa i modlących się o potomstwo, a za tydzień błogosławienie rodzin.
 2. W poniedziałek w święto NMP Matki Kościoła odprawimy msze święte w Sanktuarium o godz. 6.30, 7.00, 8.00, 15.00 i 19.00. W Starym Kościele o godz. 7.30. W środę ostatnie nabożeństwo majowe z procesją wokół kościoła; w czwartek Wieczór Uwielbienia od godz. 19.30.
 3. W tym tygodniu przypada 1-y piątek miesiąca. Spowiedź św. w czwartek i w piątek od godz. 15.00-19.30. W piątek dodatkowa Msza św. o godz. 17.00. W sobotę zmianka różańcowa po Mszy św. o godz. 15.00. Do chorych z posługą kapłańską pójdziemy w piątek i w sobotę.
 4. W sobotę 3 czerwca zapraszamy do naszego Sanktuarium Najświętszej Rodziny na kolejny Męski Różaniec. Modlitwa Męskiego Różańca rozpocznie się Mszą Św. o godz. 8.30.
 5. Także w najbliższą sobotę wyrusza XXVI Piesza Pielgrzymka „Sursum Corda” z Zakopanego do Ludźmierza pod hasłem „Wznoszę swe oczy ku górom.” O godz.7.00 nabożeństwo na rozpoczęcie Pielgrzymki w Sanktuarium MB Fatimskiej na Krzeptówkach, potem przejście szlakiem papieskim i o godz. 18.00 Msza św. koncelebrowana w Sanktuarium MB Królowej Podhala w Ludźmierzu. Zgłoszenia i zapisy w zakrystii lub podczas pielgrzymki; opłata 10zł od uczestnika na ubezpieczenie i znaczek identyfikacyjny.
 6. Nasza parafia wraz z Komisariatem Ziemi Świętej organizują 9 dniową Pielgrzymkę samolotowo-autokarową do Ziemi Świętej w dniach 11-19 luty 2024r. Bliższe informacje i program można otrzymać w zakrystii. Zapisy do końca czerwca br. z wpłatą 1000 zł w kancelarii parafialnej.
 7. W przyszłą niedzielę 4 czerwca odbędzie się zbiórka do puszek na pomoc dla czteroosobowej rodziny z Zakopanego, która w pożarze domu straciła cały swój dobytek. Liczy się każda złotówka.

ks. Bogusław Filipiak, proboszcz i kustosz

W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej wspólnoty:

 

+ Zbigniewa Grzywacza z os. Kasprusie

+ Elżbietę Stańczykiewicz z Al. 3-go Maja

 

 

„Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”

Starsze ogłoszenia