Uroczystość Najświętszej Trójcy, 4.06.2023

Kalendarz liturgiczny

  • Poniedziałek – wspomnienie bł. Małgorzaty Łucji Szewczyk, dziewicy
  • Czwartek – uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Bożego Ciała)

Sprawy bieżące

  1. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe odprawiane codziennie o godz. 18.30. Po Mszy św. o godz. 15.00 błogosławienie rodzin, a za tydzień błogosławienie małżeństw. Dziś w naszej archidiecezji kończy się okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. Przed kościołem zbiórka do puszek na pomoc dla czteroosobowej rodziny z Zakopanego, która w pożarze domu straciła cały swój dobytek. Liczy się każda złotówka.
  2. We wtorek wieczorem nabożeństwo do Św. Michała Archanioła połączone z nabożeństwem czerwcowym, a po Mszy św. wieczornej możliwość przyjęcia szkaplerza, w środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 18.30 połączona z Litanią do Serca Pana Jezusa. W środę 7 czerwca zapraszamy na Mszę św. o godz. 19.00 dziękczynną za dar Św. Jana Pawła II w 26 rocznicę nawiedzenia naszego sanktuarium i spotkania z dziećmi pierwszokomunijnymi.
  3. W czwartek Uroczystość Bożego Ciała. Główna Msza św. koncelebrowana będzie sprawowana w kościele Św. Krzyża o godz. 9.00, po której wyruszymy w procesji z Najświętszym Sakramentem ulicami Zamoyskiego i Krupówki do naszego Sanktuarium Najświętszej Rodziny. Bardzo prosimy o udekorowanie domów emblematami religijnymi zwłaszcza na trasie procesji. Niech to będzie świadectwo naszej wiary w Boga i prośba o Jego błogosławieństwo. Msze św. w naszych kościołach i w kaplicy na Gubałówce w porządku niedzielnym.
  4. W ciągu oktawy procesje wokół naszego kościoła odbywać się będą wieczorem o godz. 18.30 rozpoczynając od czwartku. Spowiedź św. przed Bożym Ciałem będzie podczas codziennych dyżurów oraz w środę 15.00-16.30 i 18.30-19.30. Prosimy dzieci Pierwszokomunijne i Rocznicowe o przyjście w strojach liturgicznych na Mszę św. i procesję. Także zapraszamy najmłodsze dzieci do sypania kwiatów i do dzwonienia podczas procesji jak i w oktawie Bożego Ciała. Zachęcamy i zapraszamy młodsze kobiety do niesienia feletronów podczas procesji.
  5. W piątek ze względu na oktawę Bożego Ciała ks. Proboszcz udziela dyspensy od pokarmów mięśnych dla wszystkich stołujących się na terenie naszej Parafii. W niedzielę 11 czerwca zapraszamy na Mszę św. do Starego Kościoła MB Częstochowskiej o godz. 10.00 i na obchody święta ulicy Strążyskiej. Składka w przyszłą niedzielę przeznaczona będzie na prace konserwacyjne malowideł ściennych w nawie głównej, które rozpoczną się od 12 czerwca.

ks. Bogusław Filipiak, proboszcz i kustosz

W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej wspólnoty:

 

 

+ Andrzeja Stocha z ul. Szymaszkowa

 

„Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…”

Starsze ogłoszenia