Zapraszamy do uczestnictwa w Tatrzańskich obchodach uroczystości Bożego Ciała

Główna Msza św. koncelebrowana będzie sprawowana

w Sanktuarium Najświętszej Rodziny o godz. 9.30

po której wyruszymy w procesji z Najświętszym Sakramentem ulicami Krupówki i Zamoyskiego do kościoła p.w. św. Krzyża . Bardzo prosimy o udekorowanie domów emblematami religijnymi i flagami zwłaszcza na trasie procesji, jak również o zamknięcie na czas przejścia sklepów, karczm i restauracji. Zachęcamy wszystkich górali, aby wzięli udział w procesji całymi rodzinami w strojach góralskich. Niech to będzie świadectwo waszej wiary i prośba o Boże błogosławieństwo.

Msze św. w naszym Sanktuarium będą odprawiane o godz. 6.30; 8.00; 9.30 /z uroczystą procesją/; 11.00; 12.30; 15.00; 17.00 i 19.00. W Starym kościele Matki Bożej Częstochowskiej o godz. 10.00, zaś w kaplicy na Gubałówce o godz. 11.30 i potem procesja. W ciągu oktawy procesje wokół naszego kościoła będą o godz. 18.30.

Spowiedź św. przed Bożym Ciałem będzie podczas codziennych dyżurów i w środę od 15.00-16.30 i 18.00-19.30. Prosimy dzieci Pierwszokomunijne oraz Rocznicowe o przyjście w strojach komunijnych na Mszę św. i procesję. Także zapraszamy najmłodsze dzieci do sypania kwiatów i do dzwonienia podczas procesji jak i w oktawie Bożego Ciała. Zachęcamy również kobiety do niesienia feretronów podczas procesji. Osoby, które zawsze były do feretronów już się wykruszyły czy to ze względu na wiek czy niestety odeszły do Pana i bardzo brakuje następczyń. Zapraszamy Was drogie Panie, przyjdźcie i podejmijcie to piękne dzieło i świadectwo wiary wobec Chrystusa Eucharystycznego.

Udostępnij

Facebook
Twitter
Email
WhatsApp