Oktawa Narodzenia Pańskiego, 27.12.2020

Kalendarz liturgiczny

  • Poniedziałek – święto świętych Młodzianków, męczenników
  • Czwartek – wspomnienie św. Sylwestra I, papieża
  • Piątek – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi
  • Sobota – wspomnienie św. Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła

Sprawy bieżące

  1. Dzisiaj w naszej parafii obchodzimy uroczystość odpustową ku czci Najświętszej Rodziny. Sumę odpustową o godz. 11.00 odprawi Ks. Kard. Stanisław Dziwisz. Nieszpory niedzielne o godz. 18.30.
  2. We czwartek nabożeństwo na zakończenie starego roku o godz. 17.30, później Msza św. o godz. 18.00 z okolicznościowym kazaniem. Ze względu na wprowadzony zakaz przemieszczania się w sylwestra Msza św. z godz. 19.00 jest przeniesiona na godz. 18.00, natomiast w tym roku nie będzie Mszy św. o północy!.
  3. W piątek – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, a zarazem w pierwszy dzień Nowego Roku przypada 54 Światowy Dzień Pokoju. Módlmy się, aby na całym świecie panowała zgoda, jedność i pokój, prośmy także o pojednanie w naszych rodzinach i w naszej Ojczyźnie. Msze św. w naszych kościołach i w kaplicy na Gubałówce w porządku niedzielnym.
  4. W tym tygodniu swoje imieniny obchodzi Ks. wikariusz Dawid Król. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji ks. Dawida we wtorek – 29 grudnia w czasie Mszy św. o godzinie 19.00.
  5. W tym tygodniu zapraszamy na nabożeństwa: w środę wieczorem nowenna do MB Nieustającej Pomocy. W piątek wypada pierwszy piątek miesiąca, okazja do spowiedzi św. podczas Mszy św. Do chorych z posługą kapłańską pójdziemy w sobotę. W sobotę po Mszy św. o godz. 15.00 zmiana tajemnic Żywego Różańca
  6. Coroczne odwiedziny duszpasterskie łączą się z błogosławieństwem kapłana dla naszych rodzin i domów oraz z rozmową o problemach i radościach, jakie dotykają nasze wspólnoty rodzinne i wspólnotę parafialną. W związku z trwającą pandemią i ogłoszoną kwarantanną narodową informujemy iż w tym roku 2020/21 nie będzie tradycyjnej Kolędy w Waszych domach. Jednak, aby nie rezygnować z formy spotkania kapłana z wiernymi i błogosławieństwa domów, tym razem my zapraszamy Was drodzy Parafianie (a przynajmniej wydelegowanego jednego przedstawiciela rodziny) do Kościoła na Msze święte w niedzielę 17 stycznia 2021r., gdzie będziemy się modlić na każdej Mszy świętej w Waszej intencji o Boże błogosławieństwo w Nowym Roku oraz polecać Miłosierdziu Bożemu zmarłych z Waszych rodzin (zwłaszcza w mijającym 2020), a na zakończenie po błogosławieństwie księża rozdadzą poświęconą wodę, kredę, kadzidło i mirrę, owies i świecę jako znaki Łaski Bożej i naszej życzliwości i solidarności z Wami w tym trudnym czasie. Listy z zaproszeniem do naszego Sanktuarium Najświętszej Rodziny na wspólnotowe spotkania docierają w tych dniach do Waszych domów i mieszkań. Bliższe informacje będą umieszczane w gazetce „Echa spod Giewontu”, a także na stronie internetowej parafii.

ks. Bogusław Filipiak, proboszcz i kustosz

Starsze ogłoszenia