Oktawa Narodzenia Pańskiego, 26.12.2021

Kalendarz liturgiczny

  • Poniedziałek – święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty
  • Wtorek – święto świętych Młodzianków, męczenników
  • Piątek – wspomnienie św. Sylwestra I, papieża
  • Sobota – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi

Sprawy bieżące

  1. Dzisiaj w naszej parafii obchodzimy uroczystość odpustową ku czci Najświętszej Rodziny. W tym roku nasze świętowanie związane jest z rozpoczęciem peregrynacji ikony świętej Rodziny w archidiecezji krakowskiej. Program uroczystości przedstawia się następująco: o godz. 10.45 powitanie ikony przy schodach na Krupówkach i wprowadzenie do kościoła. O godz. 11.00 uroczysta Msza św. pod przewodnictwem Ks. Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego. Od godz. 14.00 czas na indywidualną modlitwę. Następnie o godz. 14.30 odprawimy nabożeństwo próśb za przyczyną Najświętszej Rodziny. O godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego i Msza św. z godz. 15.00. Pożegnanie ikony i przejazd do Parafii Miłosierdzia Bożego na Chramcówkach nastąpi ok. godz. 16.00. Msza św. z godz. 12.30 przesunięta jest na godz. 13.00. Nieszpory niedzielne o godz. 18.30. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na Uniwersytet Papieski im. Św. Jana Pawła II w Krakowie.
  2. W środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 18.30 i potem wieczorna Msza św., na której będziemy się modlić w intencji solenizanta naszego wikariusza Ks. Dawida. W piątek nabożeństwo na zakończenie starego roku o godz. 18.30, później Msza św. o godz. 19.00 z okolicznościowym kazaniem. I o północy Msza św. na rozpoczęcie nowego roku 2022. Ze względu na oktawę Narodzenia Pańskiego Ks. Abp Marek Jędraszewski udziela na ten dzień dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i pokutnego charakteru tego dnia.
  3. W sobotę – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, a zarazem w pierwszy dzień Nowego Roku przypada 55 Światowy Dzień Pokoju. Módlmy się, aby na całym świecie panowała zgoda, jedność i pokój, prośmy o rozwiązanie konfliktu na granicy z Białorusią, pamiętajmy także o najbliższych budując zgodę, pokój i bezpieczeństwo w naszych rodzinach. Msze św. w naszych kościołach i w kaplicy na Gubałówce w porządku niedzielnym.
  4. W sobotę 1 stycznia 2022r. zapraszamy do naszego Sanktuarium Najświętszej Rodziny na kolejny już Męski Różaniec. Modlitwa Męskiego Różańca rozpocznie się Mszą św. o godz. 8.00, następnie wystawienie Najświętszego Sakramentu i 15 minut medytacji. O godz. 9.15 na placu przed kościołem rozpocznie się Różaniec Wynagradzający i nastąpi przemarsz mężczyzn ulicą Krupówki. Zakończenie ok. godz. 10.00 przy oczku wodnym. Serdecznie zapraszamy.
  5. Podajemy wiernym harmonogram peregrynacji ikony świetej Rodziny w naszym zakopiańskim dekanacie: z 26/27 grudnia Parafia Miłosierdzia Bożego na Chramcówkach; 27/28 Parafia świętego Krzyża na ul. Zamoyskiego; 28/29 Siostry Karmelitanki przy ul. Kościelnej; 29/30 grudnia Sanktuarium MB Fatimskiej na Krzeptówkach.
  6. Plan Wizyty Duszpasterskiej – kolęda zamieszczony jest w gazetce „Echa spod Giewontu” i w gablotce, można go także pobrać ze strony internetowej parafii.

ks. Bogusław Filipiak, proboszcz i kustosz

W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej wspólnoty:

 

+ Zofię Tomaszewską z ul. Ks. Stolarczyka

+ Helenę Stopka z ul. Kościeliskiej

+ Zofię Kurkowską z ul. Weteranów Wojny

 

„Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”

Starsze ogłoszenia