Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego, 9.04.2023

Kalendarz liturgiczny

  • Poniedziałek – uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP
  • Sobota – uroczystość Zwiastowania Pańskiego

Sprawy bieżące

  1. Alleluja, Chrystus prawdziwie Zmartwychwstał! Wszystkim Parafianom, Gościom, Turystom i Wczasowiczom – życzymy obfitych Łask i Błogosławieństwa od Chrystusa Zmartwychwstałego oraz pełnych pokoju i Bożej radości Świąt Wielkanocnych.
  2. Dzisiaj po Mszy. św. o godz. 15.00 błogosławienie indywidualne, a w przyszłą niedzielę błogosławienie dzieci. Nieszpory Wielkanocne o godz. 18.30.
  3. W Poniedziałek Wielkanocny, Msze św. w naszych kościołach i w kaplicy na Gubałówce w porządku niedzielnym. Składka jutrzejsza przeznaczona jest na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie.
  4. We wtorek nabożeństwo do bł. Ks. Piotra Dańkowskiego, w środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 18.30.
  5. W piątek z racji uroczystego charakteru oktawy Zmartwychwstania Pańskiego nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  6. Przyszła niedziela – to Niedziela Miłosierdzia Bożego, uroczystości odpustowe w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie – Łagiewnikach. Główne Msze św. są o godz. 10.00 i 12.00. W Święto Miłosierdzia Bożego uroczystości odpustowe w Parafiach: Zakopane – Cyrhla (suma o godz. 11.30) i Zakopane – Chramcówki (o godz. 12.30). Nowenna przed uroczystością Bożego Miłosierdzia w naszym Sanktuarium codziennie o godz. 15.00.

ks. Bogusław Filipiak, proboszcz i kustosz

W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej wspólnoty:

 

+ Anielę Bobak z Gubałówki

+ Wojciecha Maciejewskiego z ul. Zborowskiego

 

 

„Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”

Starsze ogłoszenia