Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego, 4.04.2021

Kalendarz liturgiczny

  • Czwartek – uroczystość Zwiastowania Pańskiego

  Sprawy bieżące

  1. Alleluja, Chrystus prawdziwie Zmartwychwstał! Wszystkim Parafianom i Gościom składamy najlepsze życzenia błogosławionych, pełnych Bożej miłości i chrześcijańskiej nadziei świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Niech Chrystus da wszystkim łaskę zdrowia, wytrwałości w dobrym, spokoju i sił, abyśmy jak uczniowie idący do Emaus wkrótce Go spotkali i rozpoznali podczas łamania Chleba Eucharystycznego w naszej Świątyni.
  2. Nieszpory Wielkanocne o godz. 18.30.
  3. W Poniedziałek Wielkanocny Msze św w naszych kościołach i w kaplicy na Gubałówce w porządku niedzielnym. Niestety w dalszym ciągu może w nich uczestniczyć ograniczona ilość osób, dlatego zapraszamy do uczestnictwa na zewnątrz przy kościele lub poprzez transmisję internetową z naszego sanktuarium. Składka w tym dniu przeznaczona jest na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie.
  4. W oktawie Wielkiej Nocy nowenna ku czci Bożego Miłosierdzia codziennie o godz. 15.00 i po niej Msza św.
  5. We wtorek nabożeństwo do Św. Michała Archanioła i po Mszy św. wieczornej możliwość przyjęcia szkaplerza, w środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy, a po niej Msza św. zbiorowa w intencjach wspólnych za żyjących i zmarłych, na które można składać w zakrystii. W czwartek przed Mszą św. wieczorną nabożeństwo do św. Jana Pawła II.
  6. W piątek z racji uroczystego charakteru oktawy Zmartwychwstania nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. 
  7. Przyszła niedziela – to Niedziela Miłosierdzia Bożego. Uroczystości odpustowe w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie – Łagiewnikach, na Cyrhli i na Chramcówkach.

  ks. Bogusław Filipiak, proboszcz i kustosz

  W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej wspólnoty:

  + Józefę Styrczulę z ul. Słonecznej

  + Andrzeja Drożdż z ul. Na Wilcznik

  + Mieczysława Kordę z ul. Bogdańskiego

  + Urszulę Grabiec z ul. Łukaszówki

  + Marię Zięba z ul. Zborowskiego

  + Andrzeja Gizickiego z ul. Wojciecha Brzegi

   

  „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”

  Starsze ogłoszenia