Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego, 17.04.2022

Kalendarz liturgiczny

  • Piątek – uroczystość Zwiastowania Pańskiego

Sprawy bieżące

  1. Alleluja, Chrystus prawdziwie Zmartwychwstał! Wszystkim Parafianom, Gościom, Turystom i Wczasowiczom – życzymy: błogosławionych, pełnych Bożej radości, chrześcijańskiej nadziei i pokoju świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Dzisiaj po Mszy. św. o godz. 15.00 błogosławienie indywidualne, a w przyszłą niedzielę błogosławienie małżeństw i rodzin oczekujących potomstwa i modlących się o potomstwo. Nieszpory Wielkanocne o godz. 18.30
  2. W Poniedziałek Wielkanocny Msze św. w naszych kościołach i w kaplicy na Gubałówce w porządku niedzielnym. Składka jutrzejsza przeznaczona jest na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie.
  3. We wtorek nabożeństwo Apostolstwa Dobrej Śmierci: Różaniec o godz. 18.30, a potem Msza św. W środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 18.30, a w piątek o godz. 15.00 Msza św. i Koronka do Miłosierdzia Bożego w oprawie liturgicznej przygotowanej przez Hospicjum Jezusa Miłosiernego w Zakopanem. W sobotę na wieczornej Mszy św. będziemy modlić się w intencji solenizantów Ks. kanonika Wojciecha i P. Organisty oraz Ks. Jerzego. Serdecznie zapraszamy.
  4. W piątek z racji uroczystego charakteru oktawy Zmartwychwstania nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  5. Przyszła niedziela – to Niedziela Miłosierdzia Bożego, uroczystości odpustowe w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie – Łagiewnikach. Główne Msze św. są o godz. 10.00 i 12.00. W Święto Miłosierdzia Bożego uroczystości odpustowe w Parafiach: Zakopane – Cyrhla (suma o godz. 11.30) i Zakopane – Chramcówki (o godz. 12.30). Nowenna przed uroczystością Bożego Miłosierdzia w naszym Sanktuarium codziennie o godz. 15.00.

ks. Bogusław Filipiak, proboszcz i kustosz

W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej wspólnoty:

 

+ Ryszarda Dobosza z ul. Zborowskiego
+ Zygmunta Mamcarza z ul. Za Strugiem
+ Zygmunta Stankiewicza z os. Kasprusie
+ Mieczysława Cygal z Bilinówki

 
 

„Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”

Starsze ogłoszenia