Niedziela Zesłania Ducha Świętego 19.05.2024

Kalendarz liturgiczny

  • Poniedziałek – święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła
  • Czwartek – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana
  • Piątek – wspomnienie Najśw. Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych
  • Niedziela – Uroczystość Najświętszej Trójcy

Sprawy bieżące

  1. Zapraszamy na nabożeństwa majowe odprawiane codziennie o godz. 18.30. Dziś po Mszy św. o godz. 15.00 błogosławienie Dzieci a za tydzień błogosławienie małżeństw i rodzin oczekujących potomstwa i modlących się o potomstwo. Msze św. dla dzieci, które przystąpiły do Pierwszej Komunii św. w ramach Białego Tygodnia będą o godz. 19.00. Dziś o godz. 15.00 z Sanktuarium Narodowego MB Fatimskiej wyrusza uroczysta procesja Maryjna z Krzeptówek do parafii św. Krzyża.
  2. W poniedziałek w święto NMP Matki Kościoła odprawimy Msze święte w Sanktuarium o godz. 6.30, 8.00, 9.30, 15.00, 17.00 i 19.00. W Starym Kościele o godz. 7.30. We wtorek spotkanie Apostolstwa Dobrej Śmierci: o godz. 18.30 majówka i różaniec, a potem Msza św. wieczorna; w środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
  3. W przyszłą niedzielę 26 maja na Mszy św. o godz. 11.00 będzie obchodzona rocznica Pierwszej Komunii św.. Spowiedź św. dla dzieci i ich rodzin będzie w piątek 24 maja o godz. 17.00.
  4. W środę 22 maja o godz. 18.00 odbędzie się spotkanie osób, które są chętne do niesienia feretronów (kobiety i młodzież), chorągwi (mężczyźni) i poduszek z symbolami (dzieci). Spotkanie w sali teatralnej. Serdecznie zapraszamy.
  5. W niedzielę 26 maja wolontariusze będą kwestować na rzecz Podhalańskiego Hospicjum Jezusa Miłosiernego w Zakopanem. Prosimy o wsparcie tej akcji.
  6. W sobotę 1 czerwca wyrusza XXVII Piesza Pielgrzymka „Sursum Corda” z Zakopanego do Ludźmierza pod hasłem „Pozwólcie dzieciom przychodzić do Mnie.” O godz.7.00 nabożeństwo na rozpoczęcie Pielgrzymki w Sanktuarium MB Fatimskiej na Krzeptówkach, potem przejście szlakiem papieskim i o godz. 18.00 Msza św. koncelebrowana w Sanktuarium MB Królowej Podhala w Ludźmierzu. Zgłoszenia i zapisy w zakrystii lub podczas pielgrzymki; opłata 10zł od uczestnika na ubezpieczenie i znaczek identyfikacyjny.

ks. Bogusław Filipiak, proboszcz i kustosz

W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej wspólnoty:

 

 

+ Eugenię Trawka z Al. 3-go Maja

+ Henryka Walczak-Wójciak z ul. Kościelnej


„Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”

 

 

Starsze ogłoszenia