Niedziela po Bożym Narodzeniu, 31.12.2023

Kalendarz liturgiczny

 • Dzisiaj – wspomnienie św. Sylwestra, papieża
 • Poniedziałek–uroczystość świętej Bożej Rodzicielki Maryi
 • Wtorek – wspomnienie św. Bazylego i św. Grzegorza z Nazjanzu, bp-ów i doktorów Kościoła
 • Sobota – Uroczystość Objawienia Pańskiego (Trzech Króli)
 • Niedziela – Święto Chrztu Pańskiego

Sprawy bieżące

 1. Dzisiaj przeżywamy uroczystość odpustową ku czci NAJŚWIĘTSZEJ RODZINY: Jezusa, Maryi i Józefa. Uroczysta Msza św. pod przewodnictwem Ks. Kardynała Stanisława Dziwisza będzie sprawowana o godz. 11.00. Po Mszy św. o godz. 15.00 będzie błogosławienie Rodzin oraz Wczasowiczów i Turystów. Nieszpory na zakończenie starego roku odprawimy o godz. 18.30. O północy na powitanie Nowego Roku 2024 odprawimy Mszę św.
 2. W poniedziałek – uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, a zarazem pierwszy dzień Nowego Roku. Już po raz 57 będziemy obchodzić Światowy Dzień Pokoju pod hasłem „Sztuczna inteligencja i pokój”. Papież Franciszek „przypomina o potrzebie czujności i pracy nad tym, aby logika przemocy oraz dyskryminacji nie zakorzeniła się w produkcji i korzystaniu z różnych urządzeń kosztem osób najbardziej kruchych i wykluczonych”. Módlmy się, aby na całym świecie panowała zgoda, jedność i pokój. W Nowy Rok Msze święte w naszych kościołach w porządku niedzielnym.
 3. We wtorek o godz. 18.30 nabożeństwo do św. Michała Archanioła i możliwość przyjęcia szkaplerza po Mszy św. wieczornej. W środę wieczorem nowenna do MB Nieustającej Pomocy. W czwartek o godz. 19.30 wieczór uwielbienia. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi św. podczas Mszy św. oraz w czwartek i piątek od godz. 15.00 do 19.30. Do chorych z posługą kapłańską pójdziemy w piątek. W sobotę po Mszy św. o godz. 15.00 zmianka tajemnic Żywego Różańca.
 4. W sobotę 6 stycznia Uroczystość Objawienia Pańskiego – święto obowiązkowe, dlatego Msze św. w naszych kościołach odprawiamy w porządku niedzielnym. Na każdej Mszy św. poświęcenie kredy i kadzidła. Po Mszy św. o godz. 11.00 tradycyjny Orszaku Trzech Króli. Przejdziemy z Sanktuarium Najświętszej Rodziny ul. Krupówki, a następnie ul. Kościeliską do Starego Kościoła MB Częstochowskiej. Przed wejściem do kościoła będą rozdawane korony i śpiewniki. Prosimy młodsze dzieci o przyjście w strojach misyjnych lub tych, które miały na pochód świętych. Atrakcją Orszaku będą żywe wielbłądy. W uroczystość Trzech Króli ministranci będą rozprowadzać kredę i kadzidło.
 5. W sobotę 6 stycznia zapraszamy do naszego Sanktuarium Najświętszej Rodziny na kolejny już Męski Różaniec. Modlitwa Męskiego Różańca rozpocznie się wyjątkowo Mszą św. o godz. 8.00, następnie wystawienie Najświętszego Sakramentu i 15 minut medytacji. O godz. 9.15 na placu przed kościołem rozpocznie się Różaniec Wynagradzający i nastąpi przemarsz mężczyzn ulicą Krupówki.
 6. Pani Janina, która zarezerwowała mszę św. o 6.30 na Trzech Króli, proszona jest o zgłoszenie się do zakrystii.

ks. Bogusław Filipiak, proboszcz i kustosz

W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej wspólnoty:

 

 

+ Marię Frasunek z ul. Nowotarskiej

+ S. Dolores, Felicjankę z ul. Kościeliskiej.


„Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”

 

 

Starsze ogłoszenia