Niedziela Palmowa Męki Pańskiej, 2.04.2023

Kalendarz liturgiczny

  • Poniedziałek – uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP
  • Sobota – uroczystość Zwiastowania Pańskiego

Sprawy bieżące

  1. Dzisiaj obchodzimy pamiątkę uroczystego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy. Na każdej Mszy św. czytanie Męki Pańskiej i poświęcenie palm, a przed Mszą św. o godz. 11.00 poświęcenie palm połączone z procesją. Mszę św. o godz. 11.00 odprawi J. Em. Ks. Kard. Stanisław Dziwisz udzielając Sakramentu Bierzmowania. Dzisiaj Droga Krzyżowa o godz. 14.00 i Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 16.00. Taca na Gorzkich Żalach przeznaczona jest na kwiaty do Bożego Grobu. Po Mszy św. o godz. 15.00 błogosławienie Rodzin, a w niedzielę Zmartwychwstania błogosławienie indywidualne wszystkich.
  2. Serdecznie zapraszamy na Marsz Tatrzański w obronie dobrego imienia Św. Jana Pawła Wielkiego i wartości, których nas uczył. Marsz rozpocznie się dziś o godz. 15.00 w Sanktuarium na Krzeptówkach. Przejdziemy najważniejszymi ulicami Zakopanego by dotrzeć do kościoła Św. Krzyża, gdzie nastąpi błogosławieństwo i zakończenie. Podczas Marszu przeżyjemy – trzymając w dłoniach jedynie flagi papieskie – Nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Słowa wygłoszone przez św. Jana Pawła II do Górali „Na Was zawsze można liczyć” są dla nas dziś wypełnieniem Jego Testamentu i realizacją naszego zobowiązania wynikającego z Hołdu Górali. Włączmy się w tę piękną inicjatywę i dajmy wyraz naszej wdzięczności i miłości do Największego z Rodu Polaków – Świętego Jana Pawła II. /Tradycyjnej Drogi Krzyżowej wieczorem już nie będzie!/
  3. W Wielki Wtorek nabożeństwo wieczorne do św. Michała Archanioła i możliwość przyjęcia szkaplerza po Mszy św. wieczornej, w Wielką Środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
  4. Porządek nabożeństw Triduum Paschalnego zamieszczony jest w gablotach parafialnych oraz w gazetce „Echa spod Giewontu”. Liturgię paschalną będziemy rozpoczynać w Sanktuarium Najśw. Rodziny Mszą Wieczerzy Pańskiej o godz. 19.00, natomiast w Starym Kościele o godz. 18.00. W kaplicy na Gubałówce Msza św. w Wielki Czwartek o godz. 16.00. W Wielki Piątek i w Wielką Sobotę zapraszamy na Jutrznię o godz. 8.00. W Wielki Piątek zapraszamy dzieci i młodzież na wspólne czuwanie z Chrystusem w Ciemnicy i tak: na godz. 11.00 zapraszamy dzieci z klas 4 i 5; o godz. 12.00 dzieci z klas 1 do 3; klasy 6 i 7 przyjdą na godz. 13.00; natomiast młodzież z klas 8 nowo bierzmowani przyjdą na Jutrznię o godz. 8.00. W Wielki Piątek o godz. 15.00 rozpoczęcie Nowenny do Miłosierdzia Bożego, a następnie odprawimy Drogę Krzyżową. Poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny w Sanktuarium Najśw. Rodziny w sobotę od godz. 9.00 do 16.00 co 30 minut, w kaplicy na Gubałówce o godz. 13.00. Procesja Rezurekcyjna w Sanktuarium Najśw. Rodziny będzie w sobotę po wieczornej Liturgii, a w Starym Kościele w Niedzielę Wielkanocną o godz. 7.00 i potem Msza św. (Uwaga! W Wielkanoc w Starym Kościele kolejna Msza św. będzie o godz. 10.00.). W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły, a w Wielką Sobotę zaleca się wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Dyżur w konfesjonale będzie do wielkiej środy rano podczas Mszy św. i po południu od 15.00-16.30; 18.00-19.30. Natomiast w Wielki Czwartek od godz. 8.00-12.00; w Wielki Piątek i w Wielką Sobotę od 6.30-16.00 oraz w Wielki Piątek od 22.00- 6.00.
  5. We wtorek pójdziemy do chorych z posługą kapłańską na Święta Wielkanocne. Zgłaszamy tylko te osoby do których nie chodzimy z okazji pierwszego piątku czy soboty. Zapisy w zakrystii.

ks. Bogusław Filipiak, proboszcz i kustosz

W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej wspólnoty:

 

+ Anielę Bobak z Gubałówki

+ Wojciecha Maciejewskiego z ul. Zborowskiego

 

 

„Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”

Starsze ogłoszenia