Niedziela Palmowa, 28.03.2021

Kalendarz liturgiczny

  • Czwartek – uroczystość Zwiastowania Pańskiego

  Sprawy bieżące

  1. Dzisiaj obchodzimy pamiątkę uroczystego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy. Na każdej Mszy św. czytanie Męki Pańskiej i poświęcenie palm. Droga Krzyżowa o godz. 14.00 i Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 16.00. Taca na Gorzkich Żalach przeznaczona jest na kwiaty do Bożego Grobu.
  2. Serdecznie zapraszamy dziś na tradycyjną Drogę Krzyżową ulicami naszego miasta. Tym razem ze względu na epidemię „pozostając w domu” będziemy uczestniczyć poprzez transmisję internetową prowadzoną przez tvpodhale.info. Rozpoczniemy o godz. 20.00 przed Sanktuarium Najświętszej Rodziny. W rozważaniach przygotowanych przez ks. dr hab. Wojciecha Węgrzyniaka będziemy wraz z Chrystusem pochylać się nad sytuacją naszych rodzin w związku z rozpoczynającym się rokiem poświęconym Świętej Rodzinie. Jeszcze raz prosimy pozostańcie w swoich domach, łączcie się ze swoimi duszpasterzami ze wszystkich parafii i rektoratów naszego dekanatu zakopiańskiego.
  3. W nabożeństwach Triduum Paschalnego w Sanktuarium będą mogły uczestniczyć 42 osoby, część osób może uczestniczyć wokół kościoła zachowując dystans, natomiast zapraszamy wszystkich Parafian i gości do uczestniczenia poprzez łącze internetowe. Liturgię paschalną będziemy rozpoczynać w Sanktuarium Najśw. Rodziny o godz. 19.00. W Starym Kościele o godz. 18.00, i w kaplicy na Gubałówce o godz. 16.00.  W Wielki Czwartek i w Wielki Piątek zapraszamy do indywidualnej modlitwy i czuwania z Chrystusem w ciemnicy i przy Bożym grobie do 24.00. Także tradycyjnie zapraszamy na modlitwę rodziców z dziećmi, ale już nie klasami tylko jak wam pora odpowiada, wstąpcie na 5 minut adoracji, tym bardziej jeśli będziecie uczestniczyli w nabożeństwach Triduum poprzez transmisję.  W Wielką Sobotę święcenie pokarmów na stół wielkanocny będzie wokół kościoła co pół godziny rozpoczynając od godz. 9.00 do 15.00. Procesja Rezurekcyjna w Sanktuarium Najśw. Rodziny, będzie w sobotę po wieczornej Liturgii, natomiast w Starym Kościele będzie rano wokół kościoła, ale przy ograniczonej ilości wiernych.
  4. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły, a w Wielką Sobotę zaleca się wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Ponieważ w tym roku pierwszy piątek wypadł w Wielki Piątek, więc ci, którzy nie będą mogli przyjąć Komunii św. w kościele podczas Triduum, a odprawiają 9 pierwszych piątków (podobnie 5 pierwszych sobót) to zachowują ciągłość, tylko im się przesuwa o kolejny miesiąc.
  5. Ze spowiedzi będzie można korzystać codziennie podczas Mszy św. oraz od Wielkiego Poniedziałku do Środy w godz. od 15 do 17, w Wielki Czwartek od 8 do 12.00.

  ks. Bogusław Filipiak, proboszcz i kustosz

  W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej wspólnoty:

   

   

  +Helenę Gąsienica-Łuszczek z ul. Strążyskiej

   

  „Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…”

  Starsze ogłoszenia