Wydział Duszpasterstwa Rodzin Kurii Metropolitalnej w Krakowie zaprasza w piątek, 15 października 2021 r., do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie na diecezjalne obchody Dnia Dziecka Utraconego. Jest to Dzień, kiedy otaczamy modlitwą Rodziców, którzy utracili swoje dziecko przed jego narodzinami.

O godz. 18.00 będzie sprawowana Msza Święta dziękczynna za dar życia połączona z zawierzeniem zmarłych dzieci Bożemu Miłosierdziu. Organizatorzy proszą o przyniesienie karty z zapisanym imieniem dziecka( może to być imię symboliczne) i imionami Rodziców. Dzieci będą wpisane do Księgi Dzieci Utraconych. Rodzice otrzymają świece, które zostaną w czasie odmawiania Aktu zapalone od paschału.

Po Mszy św. rozpocznie się Adoracja Najświętszego Sakramentu. Podczas Adoracji zostanie wykonany utwór: Jutrznia za Nienarodzonych w wykonaniu Orkiestry i Chóru pod dyrekcją Pana Pawła Bębenka. Jutrznia dla Nienarodzonych to piękna modlitwa w formie oratorium. Autorem muzyki jest Pan Paweł Bębenek – dyrygent, wokalista i kompozytor muzyki liturgicznej. Dzień Dziecka utraconego jest organizowany w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia po raz drugi. W Sanktuarium w Łagiewnikach istnieje Duszpasterstwo Rodziców Dzieci Utraconych. W każdy drugi piątek miesiąca sprawowana jest Msza św. w intencji Rodziców i Bliskich przeżywających żałobę po śmierci dziecka a raz w roku ma miejsce Ogólnopolska Pielgrzymka Rodziców Dzieci Utraconych. Duszpasterstwo obejmuje swoja opieką Rodziców, którzy utracili dziecko przed narodzeniem i tych, którzy przeżywają żałobę po śmierci dziecka w wyniku choroby i nieszczęśliwych wypadków.