Boże Narodzenie, 25.12.2022

Kalendarz liturgiczny

 • Poniedziałek – święto św. Szczepana, pierwszego męczennika
 • Wtorek – święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty
 • Środa – święto świętych Młodzianków, męczenników
 • Piątek – uroczystość Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa
 • Sobota – wspomnienie św. Sylwestra I, papieża
 • Niedziela – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi

Sprawy bieżące

 1. Z okazji Świąt Bożego Narodzenia życzymy głębokiej wiary w nieogarnioną moc Bożej Dzieciny, żywej nadziei, że to Dziecię przywróci światu pokój i napełni serca radością, pełni miłości, aby nikt nie czuł się samotny, opuszczony i niekochany. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 15.00 będzie błogosławienie małżeństw i rodzin. Nieszpory o godz. 18.30.
 2. W poniedziałek święto św. Szczepana, Msze św. w naszych kościołach w porządku niedzielnym. Taca w tym dniu przeznaczona będzie na Uniwersytet Papieski im. św. Jana Pawła II w Krakowie.
 3. W piątek 30 grudnia będziemy obchodzić w naszej parafii uroczystość uroczystość odpustową ku czci Najświętszej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa. Msze św. w sanktuarium będą odprawiane w porządku niedzielnym tj. o 6.30; 8.00; 9.30; 11.00; 12.30; 15.00; 17.00 i 19.00. Sumę odpustową o godz. 11.00 odprawi Ks. Bp Robert Chrząszcz. Serdecznie zapraszamy do wspólnego świętowania. W tym dniu ze względu na uroczystość w naszej parafii nie ma wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. W Starym Kościele Msza św. w tym dniu o godz. 8.00.
 4. We wtorek wieczorem nabożeństwo do św. Joanny Beretty Molla, w środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy, we czwartek zapraszamy na Mszę św wieczorną o godz. 19.00 w intencji solenizanta naszego wikariusza Ks. Dawida. W sobotę nabożeństwo na zakończenie starego roku o godz. 18.30, później Msza św. o godz. 19.00 z okolicznościowym kazaniem, i o północy Msza św.
 5. W przyszłą niedzielę – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, a zarazem pierwszy dzień Nowego Roku. Już po raz 56 będziemy obchodzić Światowy Dzień Pokoju. Módlmy się, aby na całym świecie panowała zgoda, jedność i pokój, prośmy o rozwiązanie konfliktu zbrojnego na Ukrainie. Budujmy zgodę, pokój i bezpieczeństwo w naszych rodzinach.
 6. Od 1 stycznia 2023 tj. Niedzieli Nowego Roku nastąpi zmiana godzin Mszy świętych w naszej parafii, i tak: w Starym Kościele MB Częstochowskiej w niedzielę i święta obowiązkowe będzie tylko jedna Msza św. o godz. 10.00, a w tygodniu Msza św. z godz. 8.00 będzie odprawiana o godz. 7.30; w Sanktuarium Najświętszej Rodziny Msze św. w niedziele bez zmian, natomiast w tygodniu nie będzie Mszy św. o godz. 8.30!, natomiast w kaplicy na Gubałówce nie będzie Mszy św. w pierwsze piątki miesiąca. Zmiany podyktowane są ilością księży oraz niemożnością obstawienia konfesjonału w tygodniu, gdy księża uczą w szkołach.
 7. Serdeczne podziękowanie składamy wszystkim, którzy włączyli się w akcję „Choinka marzeń” sprawiając wielką radość obdarowanym dzieciom i młodzieży. Bóg zapłać. Plan Wizyty Duszpasterskiej – kolędy zamieszczony jest w gazetce „Echa spod Giewontu” i w gablotce, można go także pobrać ze strony internetowej parafii.

ks. Bogusław Filipiak, proboszcz i kustosz

W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej wspólnoty:

 

+ Halinę Marcisz z ul. Szkolnej

+ Marię Kasprzycką z ul. Droga do Wantuli

+ Pawła Tomaszkowicza z os. Gładkie

 

„Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…”

Starsze ogłoszenia