9 Niedziela Zwykła, Uroczystość Najświętszej Trójcy, 30.05.2021

Kalendarz liturgiczny

 • Poniedziałek – święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny
 • Wtorek – wspomnienie św. Justyna, męczennika
 • Czwartek – uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Bożego Ciała)
 • Piątek – wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika

Sprawy bieżące

 1. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe odprawiane codziennie o godz. 18.30. Dziś po Mszy. św. o godz. 15.00 błogosławienie wczasowiczów i turystów, a za tydzień błogosławienie rodzin.
 2. W poniedziałek ostatnie nabożeństwo majowe z procesją wokół kościoła. We wtorek wieczorem nabożeństwo do Św. Michała Archanioła połączone z nabożeństwem czerwcowym, a po Mszy św. wieczornej możliwość przyjęcia szkaplerza; w środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy; w czwartek Godzina Uwielbienia od 19.45-21.00 prowadzona przez wspólnotę Rodzin „Mamre”.
 3. W czwartek Uroczystość Bożego Ciała. Główna Msza św. koncelebrowana będzie sprawowana w kościele św. Krzyża o godz. 9.00, po której wyruszymy w procesji z Najświętszym Sakramentem ulicami Zamoyskiego i Krupówki do Sanktuarium Najświętszej Rodziny. Bardzo prosimy o udekorowanie domów emblematami religijnymi i flagami zwłaszcza na trasie procesji, jak również o zamknięcie na czas przejścia sklepów, karczm i restauracji. Także z Prezesem Związku Podhalan Oddział Zakopane P. Marcinem Zubkiem prosimy i zachęcamy wszystkich górali, aby wzięli udział w procesji całymi rodzinami w strojach góralskich. Niech to będzie świadectwo waszej wiary i prośba o Boże błogosławieństwo. W tym roku procesję poprowadzi Ks. Bp Artur Miziński, sekretarz generalny Konferencji Episkopatu Polski. Msze św. w naszym Sanktuarium będą odprawiane o godz. 6.30; 8.00; 9.30; zaraz po zakończeniu procesji ok. 11.30; 12.30; 15.00; 17.00 i 19.00. W Starym kościele Matki Bożej Częstochowskiej o godz. 8.30 i 10.00, zaś w kaplicy na Gubałówce o godz. 11.30 i potem procesja. W ciągu oktawy procesje wokół naszego kościoła będą o godz. 18.30.
 4. Spowiedź św. przed Bożym Ciałem będzie podczas codziennych dyżurów i w środę od 15.00-19.30. Prosimy dzieci Pierwszokomunijne oraz Rocznicowe o przyjście w strojach komunijnych na Mszę św. i procesję. Także zapraszamy najmłodsze dzieci do sypania kwiatów i do dzwonienia podczas procesji jak i w oktawie Bożego Ciała. Próba sypania kwiatków w środę 2 czerwca o godz. 18.00 przed kościołem na Krupówkach.
 5. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca, okazja do spowiedzi podczas mszy św. oraz w piątek od 15.00-19.30. W piątek dodatkowa Msza św. o godz. 17.00. Do chorych z posługą kapłańską pójdziemy w piątek lub sobotę.
 6. W sobotę 5 czerwca zapraszamy do naszego Sanktuarium Najświętszej Rodziny na kolejny Męski Różaniec. Modlitwa Męskiego Różańca rozpocznie się Mszą św. o godz. 8.30, następnie wystawienie Najświętszego Sakramentu i 15 minut medytacji. O godz. 9.50 na placu przed kościołem rozpocznie się Różaniec Wynagradzający i nastąpi przemarsz mężczyzn ulicą Krupówki. Zakończenie ok. godz. 11.00 przy oczku wodnym. Także w najbliższą sobotę wyrusza XXIV Piesza Pielgrzymka „Sursum Corda 2021” z Zakopanego do Sanktuarium Maryjnego w Ludźmierzu pod hasłem „Nie kradnij.” O godz.7.00 nabożeństwo na rozpoczęcie Pielgrzymki w Sanktuarium M.B. Fatimskiej na Krzeptówkach, potem przejście szlakiem papieskim i o godz. 18.00 Msza św. koncelebrowana w Sanktuarium M.B. Królowej Podhala w Ludźmierzu. Zgłoszenia i zapisy
  w zakrystii lub podczas pielgrzymki; opłata 5zł od uczestnika na ubezpieczenie.
 7. W przyszłą niedzielę 6 czerwca 2021r. o godz. 10.00 przy ołtarzu papieskim w parku Sanktuarium Narodowego M.B. Fatimskiej na Krzeptówkach będzie sprawowana uroczysta Msza św. z racji obchodów 24 rocznicy Pielgrzymki Jana Pawła II do Zakopanego oraz z racji ustanowienia świętego Jana Pawła II Papieża Patronem Powiatu Tatrzańskiego. Serdecznie wszystkich zapraszamy do wspólnej modlitwy.

ks. Bogusław Filipiak, proboszcz i kustosz

W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej wspólnoty:

 

+ Irenę Nowak z ul. Cichej Wody

+ Alicję Szymkowicz-Martyniak z os. Kasprusie

+ Mieczysława Gąsienicę-Roja z ul. Kościeliskiej

+ Janusza Ceglarza z ul. Nowotarskiej

+ Krystynę Kępińską z ul. Ks. Stolarczyka

„Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”

Starsze ogłoszenia