9 Niedziela Zwykła 2.06.2024

Kalendarz liturgiczny

  • Poniedziałek – wspomnienie świętych męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy
  • Środa – wspomnienie bł. Małgorzaty Łucji Szewczyk, dziewicy
  • Piątek – uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa
  • Sobota – wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny

Sprawy bieżące

  1. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe odprawiane codziennie o godz. 18.30, do czwartku połączone z procesją wokół kościoła. Po Mszy św. o godz. 15.00 błogosławienie Rodzin, a za tydzień błogosławienie małżeństw.
  2. We wtorek wieczorem nabożeństwo do Św. Michała Archanioła połączone z nabożeństwem czerwcowym, a po Mszy św. wieczornej możliwość przyjęcia szkaplerza, w środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 18.30 połączona z Litanią do Serca Pana Jezusa, w czwartek Wieczór Uwielbienia od godz. 19.30 (próba śpiewu w poniedziałek o godz. 18.00 w salce parafialnej). W czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała i poświęcenie pierwocin ziemi.
  3. W tym tygodniu przypada 1-y piątek miesiąca. Spowiedź św. w czwartek i w piątek od godz. 15.00-19.30. W piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Ze względu na uroczystość nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Do chorych z posługą kapłańską pójdziemy w piątek.
  4. W czwartek 6 czerwca zapraszamy do „Księżówki” w Zakopanem (ul. Przewodników Tatrzańskich 2) na Mszę św. o godz. 17.00 dziękczynną za dar Św. Jana Pawła II w 27 rocznicę Mszy św. pod Krokwią i z okazji 10 rocznicy kanonizacji. O godz. 18.00 będzie promocja książki Krzyż-Miłosierdzie-Komunikacja.

ks. Bogusław Filipiak, proboszcz i kustosz

W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej wspólnoty:

  

+ Krystynę Cicirko z ul. Orkana

+ Krystynę Kardaś z ul. Sobczakówka

+ Antoniego Ziółko z ul. Kościelnej


„Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”

 

 

Starsze ogłoszenia