8 Niedziela Zwykła, 27.02.2022

Kalendarz liturgiczny

 • Piątek – święto św. Kazimierza, patrona archidiecezji krakowskiej

Sprawy bieżące

 1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 15.00 będzie błogosławienie Małżeństw i Rodzin oczekujących potomstwa i modlących się o potomstwo, a za tydzień błogosławienie Rodzin. Nieszpory niedzielne o godz. 18.30.
 2. W dniach od 27 lutego do 5 marca będziemy obchodzili po raz 55 Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Jego celem jest zwrócenie uwagi na problem alkoholizmu oraz wartość abstynencji, do której Kościół zachęca. Jest to czas modlitwy nie tylko za pogrążonych w nałogu alkoholizmu i wszystkich innych nałogach, ale też za ich rodziny, współuczestniczące w dramacie uzależnienia. Niech ten tydzień będzie dla nas wszystkich okazją do nawrócenia i gorliwego praktykowania cnoty trzeźwości.
 3. We wtorek nabożeństwo do Św. Michała Archanioła i po Mszy św. wieczornej możliwość przyjęcia szkaplerza, w środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy, w czwartek Wieczór Uwielbienia od godz. 19.30.
 4. W Środę Popielcową rozpoczynamy Wielki Post. Początek tradycyjnie ogłoszą dzwony naszego kościoła o północy. Przypominamy, że w okresie Wielkiego Postu katolicy nie organizują zabaw i nie biorą w nich udziału. W Środę Popielcową i w Wielki Piątek obowiązuje post ścisły. Odpowiadając na Apel Ojca Świętego Franciszka, który ogłosił środę popielcową dniem postu i modlitwy w intencji pokoju, kto może niech podejmie post o chlebie i wodzie. Posypanie głów popiołem będzie podczas każdej Mszy św. tj. o godz. 6.30, 8.00, 9.30, 11.00, 15.00, 17.00 i 19.00, w Starym Kościele o godz. 8.00 i w kaplicy na Gubałówce o godz. 16.00. Taca w tym dniu przeznaczana była jako „Jałmużna postna” na kuchnię Św. Brata Alberta, tym razem przeznaczymy ją jako pomoc dla mieszkańców Ukrainy. Także dziś przed kościołem zbiórka do puszek na pomoc dla Ukrainy. Od środy popielcowej do 1 niedzieli Wielkiego Postu przypadają kwartalne dni modlitw o ducha pokuty, o dobre odprawienie rekolekcji, o pojednanie z Bogiem i bliźnimi, o pokój na Ukrainie. W środę popielcową zapraszamy na Mszę św. o godz. 17.00 w intencji Ukrainy w ramach solidarności modlitewnej z narodem ukraińskim.
 5. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi św. w czwartek i w piątek od godz. 15.00 do 19.30. W piątek dodatkowa Msza św. o godz. 17.00. W kaplicy na Gubałówce Msza św. o godz. 16.00. Do chorych z posługą kapłańską pójdziemy w piątek lub w sobotę. W sobotę po Mszy św. o godz. 15.00 zmianka tajemnic Żywego Różańca.
 6. Przez cały Wielki Post Droga Krzyżowa w piątki dla dzieci o godz. 16.30, a dla młodzieży i dorosłych o godz. 18.00. W niedzielę Wielkiego Postu Droga Krzyżowa o godz. 14.00, Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 16.00.
 7. W sobotę 5 marca zapraszamy do naszego Sanktuarium Najświętszej Rodziny na kolejny Męski Różaniec. Modlitwa Męskiego Różańca rozpocznie się Mszą Św. o godz. 8.30, później wystawienie Najśw. Sakramentu i 15 minut medytacji. o godz. 9.30 na placu przed kościołem rozpocznie się Różaniec Wynagradzający i nastąpi przemarsz mężczyzn ul. Krupówki. Zakończenie ok. godz. 11.00 przy „Oczku wodnym”. Zapraszamy.
 8. Burmistrz Miasta Zakopane wraz z Radą Miasta organizują akcję pomocy dla Ukrainy. Gorąco zachęcamy wszystkich Mieszkańców do jej wsparcia i okazania solidarności. Zbiórka obejmuje najpotrzebniejsze produkty dla partnerskiego miasta Stryj koło Lwowa, do którego docieraja potrzebujący pomocy mieszkańcy najbardziej dotkniętych działaniami wojennymi regionów Ukrainy:
  • żywność długoterminowa (kasze, konserwy, makarony, ryż, zupy błyskawiczne, cukier, olej, kawa, harbata, płatki śniadaniowe)
  • śpiwory, koce, materace;
  • materiały opatrunkowe i środki dezynfekujące;
  • jednorazowe naczynia i sztućce, ręczniki papierowe.

Zbiórka będzie prowadzona w punkcie przy Al. 3 Maja 5(dawna siedziba banku) od 28 lutego do 4 marca br. w godz. 10-17.00. Również Parafie z dekanatu zakopiańskiego przyłączają się do tej akcji i w tych samych dniach od godz. 16-17 można przynosić powyższe produkty i rzeczy do sali teatralnej przy ul. Jana Pawła II 4.

ks. Bogusław Filipiak, proboszcz i kustosz

W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej wspólnoty:

 

+ Antoniego Fąfrowicza z ul. Sobczakówka

+ Stanisławę Janik z ul. Kościelnej

+ Barbarę Proksa z os. Kasprusie

 

„Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”

Starsze ogłoszenia