8 Niedziela Zwykła 26.05.2024

Kalendarz liturgiczny

  • Wtorek – wspomnienie bł. Kard. Stefana Wyszyńskiego, biskupa
  • Środa – wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy
  • Czwartek – uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Bożego Ciała)
  • Piątek – święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny
  • Sobota – wspomnienie św. Justyna, męczennika

Sprawy bieżące

  1. Zapraszamy na nabożeństwa majowe, a od soboty czerwcowe odprawiane codziennie o godz.18.30. Dziś po Mszy. św. o godz. 15.00 błogosławienie małżeństw i rodzin oczekujących potomstwa i modlących się o potomstwo, a za tydzień błogosławienie rodzin. Dziś w naszej archidiecezji kończy się okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. Przed kościołem zbiórka do puszek na rzecz Podhalańskiego Hospicjum Jezusa Miłosiernego w Zakopanem. Prosimy o wsparcie tej akcji.
  2. We wtorek wieczorem nabożeństwo do Św. Joanny Beretty Molla połączone z nabożeństwem majowym, w środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 18.30, w piątek zakończenie nabożeństw majowych z procesją.
  3. W czwartek Uroczystość Bożego Ciała. Główna Msza św. koncelebrowana pod przewodnictwem Ks. Infułata Stanisława Olszówki, który w tym roku obchodzi 60 rocznicę święceń kapłańskich, będzie sprawowana w naszym Sanktuarium Najśw. Rodziny o godz. 9.30. Po Mszy św. wyruszymy w procesji z Najświętszym Sakramentem ulicami Krupówki i Zamoyskiego do kościoła Św. Krzyża. Bardzo prosimy o udekorowanie domów emblematami religijnymi zwłaszcza na trasie procesji. Niech to będzie świadectwo naszej wiary w Boga i prośba o Jego błogosławieństwo. Msze św. w naszych kościołach i w kaplicy na Gubałówce w porządku niedzielnym. W ciągu oktawy procesje wokół naszego kościoła odbywać się będą wieczorem o godz. 18.30 rozpoczynając od czwartku. Spowiedź św. przed Bożym Ciałem będzie podczas codziennych dyżurów oraz w środę 15.00-16.30 i 18.00-19.30. Prosimy dzieci Pierwszokomunijne i Rocznicowe o przyjście w strojach liturgicznych na Mszę św. i procesję. Także zapraszamy najmłodsze dzieci do sypania kwiatów i do dzwonienia podczas procesji jak i w oktawie Bożego Ciała. Zachęcamy młodsze kobiety do niesienia feretronów podczas procesji. Zapraszamy Was drogie Panie, przyjdźcie i podejmijcie to piękne dzieło i świadectwo wiary wobec Chrystusa Eucharystycznego. W piątek ze względu na oktawę Bożego Ciała ks. Proboszcz udziela dyspensy od pokarmów mięsnych dla wszystkich stołujących się na terenie naszej Parafii.
  4. W sobotę 1 czerwca wyrusza XXVII Piesza Pielgrzymka „Sursum Corda” z Zakopanego do Ludźmierza pod hasłem „Pozwólcie dzieciom przychodzić do Mnie.” O godz.7.00 nabożeństwo na rozpoczęcie Pielgrzymki w Sanktuarium MB Fatimskiej na Krzeptówkach, potem przejście szlakiem papieskim i o godz. 18.00 Msza św. koncelebrowana w Sanktuarium MB Królowej Podhala w Ludźmierzu. Zgłoszenia i zapisy w zakrystii lub podczas pielgrzymki; opłata 10zł od uczestnika na ubezpieczenie i znaczek identyfikacyjny. Także w sobotę zapraszamy do naszego Sanktuarium Najświętszej Rodziny na kolejny Męski Różaniec. Modlitwa Męskiego Różańca rozpocznie się Mszą św. o godz. 8.30. Natomiast w Sanktuarium na Krzeptówkach będzie II Ogólnopolska Pierwsza Sobota dla Dzieci o godz. 14.00. Szczegółowy Program wywieszony jest w gablocie.

ks. Bogusław Filipiak, proboszcz i kustosz

W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej wspólnoty:

 

 

+ Czesława Gądek z ul. Szkolnej

+ Łucję Berbeka z ul. Kościuszki


„Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”

 

 

Starsze ogłoszenia