7 Niedziela Zwykła, 20.02.2022

Kalendarz liturgiczny

  • Wtorek – święto Katedry Św. Piotra, Apostoła
  • Środa – wspomnienie św. Polikarpa, biskupa i męczennika

Sprawy bieżące

  1. Serdecznie witamy w naszym kościele wszystkich gości, wczasowiczów, młodzież i dzieci przebywających na feriach zimowych i życzymy Wam dobrego wypoczynku.  Dzisiaj po Mszy św. o godz. 15.00 będzie błogosławieństwo Dzieci, a za tydzień – Małżeństw i Rodzin oczekujących potomstwa i modlących się o potomstwo. Nieszpory niedzielne o godz. 18.30.
  2. We wtorek wieczorem nabożeństwo do św. Joanny Beretty Molla, w środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 18.30.  W sobotę swoje imieniny obchodzi nasz wikariusz Ks. Mirosław Kozina. Serdecznie zapraszamy na Mszę św. wieczorną sprawowaną w Jego intencji.
  3. Siostry Karmelitanki Bose zapraszają do swojej kaplicy przy ul. Kościelnej 8 w środę 23 lutego na godz. 18.00 na Mszę św. i konferencję o modlitwie w ramach cyklu „Smak Karmelu”. Spotkanie poprowadzi o. Marcin Fizia, karmelita bosy z Czernej.
  4. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 12.30 będzie udzielany Sakrament Chrztu św. Katecheza chrzcielna będzie w piątek o godz. 18.00 w Domu Parafialnym.
  5. Zbliża się 25 rocznica pobytu Jana Pawła II w Zakopanem. Wszyscy pamiętamy te wspaniałe chwile, które zapisały się głęboko w naszych sercach. W naszym sanktuarium 7 czerwca 1997 r. Ojciec święty spotkał się z dziećmi Pierwszokomunijnymi. Dziś te dzieci w większości mają już swoje rodziny, a może i ich dzieci przystąpią w tym roku do Pierwszej Komunii św. Dlatego zwracamy się z prośbą, aby Sami lub ich bliscy zgłaszali  w kancelarii, w zakrystii lub mailowo ich adresy, byśmy mogli zaprosić ich na uroczystości pod Wielką Krokwią.

ks. Bogusław Filipiak, proboszcz i kustosz

W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej wspólnoty:

 

+ Antoniego Fąfrowicza z ul. Sobczakówka

+ Stanisławę Janik z ul. Kościelnej

+ Barbarę Proksa z os. Kasprusie

 

„Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”

Starsze ogłoszenia