7 Niedziela Wielkanocna, 29.05.2022

Kalendarz liturgiczny

 • Wtorek – święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny
 • Środa – wspomnienie św. Justyna, męczennika
 • Piątek – wspomnienie św. męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy
 • Niedziela – Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

Sprawy bieżące

 1. Zapraszamy na nabożeństwa majowe, a od środy czerwcowe odprawiane codziennie o godz. 18.30. Dziś po Mszy. św. o godz. 15.00 błogosławienie wczasowiczów i turystów, a za tydzień błogosławienie rodzin.
 2. We wtorek ostatnie nabożeństwo majowe z procesją wokół kościoła. W środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy; w czwartek Wieczór Uwielbienia od godz. 19.30.
 3. W tym tygodniu przypada 1-y piątek miesiąca. Spowiedź św. w czwartek i w piątek od godz. 15.00-19.30. W piątek dodatkowa Msza św. o godz. 17.00. W sobotę zmianka różańcowa po Mszy św. o godz. 15.00. Do chorych z posługą kapłańską pójdziemy w piątek i w sobotę.
 4. W sobotę 4 czerwca zapraszamy do naszego Sanktuarium Najświętszej Rodziny na kolejny Męski Różaniec. Modlitwa Męskiego Różańca rozpocznie się Mszą Św. o godz. 8.30, później wystawienie Najśw. Sakramentu i 15 minut medytacji, o godz. 9.30 na placu przed kościołem rozpocznie się Różaniec Wynagradzający i nastąpi przemarsz mężczyzn ul. Krupówki. Zakończenie ok. godz. 11.00 przy „oczku wodnym”. Zapraszamy.
  Także w najbliższą sobotę wyrusza XXV Piesza Pielgrzymka „Sursum Corda” z Zakopanego do Ludźmierza pod hasłem „Tobie Panie zaufałem.” O godz.7.00 nabożeństwo na rozpoczęcie Pielgrzymki w Sanktuarium MB Fatimskiej na Krzeptówkach, potem przejście szlakiem papieskim i o godz. 18.00 Msza św. koncelebrowana w Sanktuarium MB Królowej Podhala w Ludźmierzu. Zgłoszenia i zapisy w zakrystii lub podczas pielgrzymki; opłata 10zł od uczestnika na ubezpieczenie, znaczek identyfikacyjny..”
 5. W związku z obchodami 25 rocznicy wizyty św. Jana Pawła Wielkiego w Zakopanem zapraszamy wszystkich do zapoznania się i wzięcia udziału w bogato przygotowanym programie. I tak: dzisiaj o godz. 20.00 zapraszamy do naszego Sanktuarium na Koncert pieśni religijnych „Totus Tuus” w wykonaniu Tatrzańskiego Chóru „Szymny”; w piątek w Kościele św. Krzyża dekanalny dzień chorego, Msza św. o godz. 14.00 pod przewodnictwem Ks. Kard. Stanisława Dziwisza; także w piątek 3 czerwca o godz. 19.30 na Dolnej Równi Krupowej Koncert Zespołu Golec uOrkiestra pt. „Sursum Corda – górale w hołdzie Janowi Pawłowi Wielkiemu”. Wstęp wolny. A w niedzielę 5 czerwca od godz. 12.00 zapraszamy na Zakopiański Dzień Rodziny. W programie występy zakopiańskich dzieci i młodzieży, Koncert zespołu „Mała Armia Janosika”, a wieczorem o 19.30 Opera Góralska „Jan Paweł II na Podhalu”. Wszystko na Dolnej Równi Krupowej. W poniedziałek 6 czerwca o godz. 10.00 na średniej krokwi „Skoki dla Jana Pawła II” z udziałem naszych najlepszych skoczków, tu zapraszamy szczególnie dzieci. Wieczorem o godz. 18.00 Uroczysta Msza św. z
  udziałem Episkopatu Polski na Stadionie Wielkiej Skoczni pod Krokwią. Zaproszenia-bilety na uroczystości pod Wielką Krokwią w dniu 6 czerwca br. można otrzymać w zakrystii. Szczegółowy Program Obchodów wraz z planem wejścia na Wielką Krokiew wywieszony jest w gablocie.

ks. Bogusław Filipiak, proboszcz i kustosz

W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej wspólnoty:

 

+ Zofię Walczak-Baniecką z ul. Kościeliskiej

+ Tadeusza Jankowskiego z ul. Słonecznej

+ Helenę Halińską z ul. Orkana

+ Halinę Orłowicz z ul. Kasprusie

 
 

„Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”

Starsze ogłoszenia