7 Niedziela Wielkanocna 12.05.2024

Kalendarz liturgiczny

  • Poniedziałek – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Fatimy
  • Wtorek – święto św. Macieja, apostoła
  • Czwartek – święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, głównego patrona Polski
  • Niedziela – Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

Sprawy bieżące

  1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 15.00 błogosławienie małżeństw, a w przyszłą niedzielę błogosławienie dzieci. Zapraszamy na nabożeństwa majowe odprawiane codziennie o godz. 18.30.
  2. W poniedziałek po Mszy św. wieczornej pierwsze w tym roku nabożeństwo Fatimskie połączone z procesją wokół kościoła. Prosimy o przyniesienie świec. We wtorek nabożeństwo do bł. Ks. Piotra Dańkowskiego połączone z nabożeństwem majowym; w środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy, w piątek o godz. 15.00 Msza św. i Koronka do Miłosierdzia Bożego w oprawie liturgicznej przygotowanej przez Hospicjum Jezusa Miłosiernego w Zakopanem.
  3. W sobotę 18 maja o godz. 11.00 oraz w niedzielę 19 maja o godz. 11.00 i 12.30, dzieci z klas III szkół podstawowych przystąpią do Pierwszej Komunii św. Prosimy wspólnotę parafialną o modlitwę w ich intencji. Spowiedź św. dla dzieci i ich rodzin będzie w piątek 17 maja od godz. 17.00. Rocznica Pierwszej Komunii św. będzie obchodzona w niedzielę 26 maja na Mszy św. o godz. 11.00.
  4. W niedzielę 19 maja o godz. 15.00 z Sanktuarium na Krzeptówkach wyruszy procesja Maryjna ulicami naszego Miasta Zakopane do Kościoła św. Krzyża. Procesji fatimskiej będzie przewodniczył Ks. Carlos Cebecinhas – Rektor Sanktuarium z Fatimy, a w procesji uczestniczyć będzie górnicza orkiestra dęta i banderia konna. Kustosz serdecznie zaprasza członków banderii konnej do uświetnienia swoją obecnością tej procesji. Natomiast w poniedziałek 13 maja w 107 rocznicę Objawień MB w Fatimie nabożeństwu ku czci Bożego Miłosierdzia o 15.00 i o 18.30 pokutny różaniec Fatimski a potem Msza św. której będzie przewodniczyć Abp Marek Jędraszewski, Metropolita Krakowski.

ks. Bogusław Filipiak, proboszcz i kustosz

W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej wspólnoty:

 

 

+ Bogusława Zubka z Al. 3-go Maja

+ Jadwigę Moroz z os. Kasprusie


„Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”

 

 

Starsze ogłoszenia