6 Niedziela Zwykła, 14.02.2021

Kalendarz liturgiczny

  • Dzisiaj – święto świętych Cyryla, mnicha i Metodego biskupa, patronów Europy

  Sprawy bieżące

  1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 15.00 będzie błogosławienie Małżeństw, a za tydzień – Dzieci. Nieszpory niedzielne o godz. 18.30. Taca z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na prace remontowe w naszym sanktuarium.
  2. W dniach od 14 do 20 lutego będziemy obchodzili po raz 54 Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu pod hasłem „Trzeźwością pokonywać kryzys”. Chcemy pamiętać o tych, którzy są dotknięci współczesnym trądem różnych nałogów, zwłaszcza pijaństwa i alkoholizmu. Niech ten tydzień będzie dla nas wszystkich okazją do nawrócenia i gorliwego praktykowania cnoty trzeźwości.
  3. We wtorek spotkanie Apostolstwa Dobrej Śmierci: Różaniec o godz. 18.30, a potem Msza św. W środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 18.30, a w piątek o godz. 15.00 Msza św. i Koronka do Miłosierdzia Bożego w oprawie liturgicznej przygotowanej przez Hospicjum Jezusa Miłosiernego w Zakopanem.
  4. W tym tygodniu, w Środę Popielcową rozpoczynamy Wielki Post. Początek tradycyjnie ogłoszą dzwony naszego kościoła o północy. Przypominamy, że w okresie Wielkiego Postu katolicy nie        organizują zabaw i nie biorą w nich udziału. W Środę Popielcową i w Wielki Piątek obowiązuje post ścisły tzn. trzy posiłki w ciągu dnia w tym jeden do syta i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Posypanie głów popiołem będzie podczas każdej Mszy św. tj. o godz. 6.30, 8.00, 9.30, 11.00, 15.00, 17.00 i 19.00; w Starym Kościele o godz. 8.00 i w kaplicy na Gubałówce o godz. 16.00. Taca w tym dniu przeznaczona jest jako „Jałmużna postna” na Kuchnię Św. Brata Alberta. Od środy popielcowej do 1 niedzieli Wielkiego Postu przypadają kwartalne dni modlitw o ducha pokuty, o dobre odprawienie rekolekcji, o pojednanie z Bogiem i bliźnimi.
  5. Przez cały Wielki Post Droga Krzyżowa w piątki dla dzieci o godz. 16.30, a dla młodzieży i dorosłych o godz. 18.00. W niedzielę Wielkiego Postu Droga Krzyżowa o godz. 14.00, Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 16.00.  

   W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej wspólnoty:

   + Romana Grzyb z ul. Nowotarskiej

   + Krystynę Płaza z ul. Zborowskiego

   + Marię Zych z ul. Droga do Wantuli

   + Tadeusza Borzęckiego z os. Łukaszówki

         Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”

   ks. Bogusław Filipiak, proboszcz i kustosz

   Starsze ogłoszenia