6 Niedziela Wielkanocna, 22.05.2022

Kalendarz liturgiczny

  • Wtorek – wspomnienie Najśw. Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych
  • Czwartek – wspomnienie św. Filipa Nereusza, prezbitera
  • Niedziela – uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

Sprawy bieżące

  1. Zapraszamy na nabożeństwa majowe odprawiane codziennie o godz. 18.30. Dziś po Mszy. św. o godz. 15.00 będzie błogosławienie Małżeństw i Rodzin oczekujących potomstwa i modlących się o potomstwo, a w przyszłą niedzielę błogosławienie Wczasowiczów i Turystów.
  2. W poniedziałek o godz. 17.00 Ks. Bp Damian Muskus udzieli naszej młodzieży Sakramentu Bierzmowania. Wypraszajmy dla nich światło i dary Ducha Świętego.
  3. W poniedziałek, wtorek i w środę po Mszy św. o godz. 15.00 będziemy się modlić o dobre urodzaje i za kraje głodujące. We wtorek nabożeństwo do św. Joanny Beretty Molla, w środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
  4. W sobotę 4 czerwca wyrusza XXV Piesza Pielgrzymka „Sursum Corda ” z Zakopanego do Sanktuarium Maryjnego w Ludźmierzu pod hasłem „Tobie Panie zaufałem.” O godz.7.00 nabożeństwo na rozpoczęcie Pielgrzymki w Sanktuarium MB Fatimskiej na Krzeptówkach, potem przejście szlakiem papieskim i o godz. 18.00 Msza św. koncelebrowana w Sanktuarium MB Królowej Podhala w Ludźmierzu. Zgłoszenia i zapisy w zakrystii lub podczas pielgrzymki; opłata 10zł od uczestnika na ubezpieczenie, znaczek identyfikacyjny. Organizatorzy nie zapewniają ciepłego posiłku na trasie, w związku z tym prosimy pielgrzymów o zabranie z sobą jedzenia na cały dzień.
  5. W związku z obchodami 25-lecia wizyty św. Jana Pawła Wielkiego w Zakopanem w zakrystii można otrzymać zaproszenia-bilety na uroczystości pod Wielką Krokwią w dniu 6 czerwca 2022r. Wstęp wolny.

ks. Bogusław Filipiak, proboszcz i kustosz

W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej wspólnoty:

 

+ Tadeusza Albrzykowskiego z os. Kasprusie

+ Ludwinę Lupa z ul. Nowotarskiej

 
 

„Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”

Starsze ogłoszenia