6 Niedziela Wielkanocna, 9.05.2021

Kalendarz liturgiczny

  • Czwartek – wspomnienie NMP z Fatimy
  • Piątek – święto św. Macieja, Apostoła
  • Sobota – wspomnienie bł. Zofii Czeskiej, zakonnicy
  • Niedziela – uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

Sprawy bieżące

  1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 15.00 błogosławienie małżeństw, a w następną niedzielę błogosławienie dzieci. Zapraszamy na nabożeństwa majowe odprawiane codziennie o godz. 18.30. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na odnowienie polichromii ścian kościoła w prezbiterium. Prace rozpoczną się już 17 maja br., aby zdążyć na święta bożonarodzeniowe.
  2. W poniedziałek, wtorek i w środę przypadają dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące. We wtorek nabożeństwo do bł. Ks. Piotra Dańkowskiego, a w środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy połączone z nabożeństwem majowym. W czwartek wieczorna Msza św. o św. Janie Pawle II, a po Mszy pierwsze w tym roku nabożeństwo Fatimskie połączone z procesją światła wokół kościoła. Prosimy o przyniesienie świec.
  1. W sobotę 15 maja o godz. 10.00 i 12.00 oraz w niedzielę 16 maja o godz. 9.30 i 11.00, dzieci z klas III szkół podstawowych przystąpią do Pierwszej Komunii św. Prosimy wspólnotę parafialną o modlitwę w ich intencji. Spowiedź św. dla dzieci i ich rodzin będzie w piątek 14 maja od 16.00-18.00. 
  1. Serdeczne podziękowanie składamy rodzicom młodzieży bierzmowanej za dar ołtarza. Ze złożonej ofiary zostanie zakupiona czerwona kapa oraz ornat ze świętą Rodziną. Bóg zapłać.

ks. Bogusław Filipiak, proboszcz i kustosz

W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej wspólnoty:

 

 

+ Juliusza Cugier z os. Kasprusie

 

„Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…”

Starsze ogłoszenia