5 Niedziela Zwykła, 5.02.2023

Kalendarz liturgiczny

  • Poniedziałek – wspomnienie św. męczenników Pawła Miki i towarzyszy
  • Piątek – wspomnienie św. Scholastyki, dziewicy
  • Sobota – wspomnienie Najśw. Maryi Panny z Lourdes

Sprawy bieżące

  1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 15.00 błogosławienie Rodzin, a w przyszłą niedzielę – Małżeństw. Nabożeństwo do Świętej Rodziny o godz. 18.30.
  2. We wtorek o godz. 18.30 nabożeństwo do św. Michała Archanioła i możliwość przyjęcia szkaplerza po Mszy św. wieczornej. W środę wieczorem nowenna do MB Nieustającej Pomocy, a w czwartek nabożeństwo i Msza św. o Św. Janie Pawle II.
  3. W sobotę we wspomnienie NMP z Lourdes obchodzić będziemy po raz XXXI Światowy Dzień Chorego. Wszystkich chorych i osoby w starszym wieku zapraszamy do naszego sanktuarium na Mszę św. o godz. 15.00, podczas której będzie udzielany Sakrament Namaszczenia Chorych. Wcześniej od godz.14.30 będzie możliwość skorzystania ze spowiedzi. Do Sakramentu Namaszczenia mogą przystąpić także osoby, które czują się dziś dobrze, ale są już po siedemdziesiątce.
  4. Publiczna Katolicka Szkoła Podstawowa im. św. Jana Pawła II w Zakopanem kieruje prośbę o przekazanie 1,5 % podatku na rzecz uczniów tejże szkoły. Procent Twojego podatku sprawi, że uczniowie będą mogli rozwijać swoje umiejętności i realizować marzenia. KRS: 0000207472 Identyfikator Szkoły: 129428 Karteczki z danymi szkoły wyłożone są przy prasie katolickiej.

ks. Bogusław Filipiak, proboszcz i kustosz

W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej wspólnoty:

 

+ Franciszka Stachoń-Goł z ul. Staszica

+ Józefa Kwiatka z ul. Cichej Wody

 

„Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”

Starsze ogłoszenia