5 Niedziela Wielkiego Postu, 3.04.2022

Kalendarz liturgiczny

  • Piątek – uroczystość Zwiastowania Pańskiego

Sprawy bieżące

  1. Serdecznie witamy w naszej Parafii O. Henryka Kowalskiego – Redemptorystę, który będzie głosił nauki rekolekcyjne w Sanktuarium Najświętszej Rodziny. Dzisiaj nauki na wszystkich Mszach św. i na nabożeństwie Gorzkich Żali, natomiast w poniedziałek, wtorek i w środę nauki rekolekcyjne na Mszach św. o godz. 6.30, 8.30, 15.00 i 19.00. Informujemy, że w dniach rekolekcji Mszy św. o godz. 7.00 nie będzie! W środę dzień spowiedzi od 6.30 – 10.00; 15.00-17.30; 18.00-19.30. Znajdźmy czas i weźmy wszyscy udział w rekolekcjach i w spowiedzi św. tym bardziej,że w okresie pandemi nasza gorliwość i pobożność doznała uszczerbku i jeszcze wiele osób nie powróciło do kościoła. Mamy za co przepraszać i o co prosić Pana Boga, także w kontekście zagrożeń wojny.
  2. Dzisiaj Droga Krzyżowa o godz. 14.00 i Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 16.00. Taca na Gorzkich Żalach z tej i przyszłej niedzieli jest przeznaczona na kwiaty do Bożego Grobu. Po Mszy św. o godz. 15.00 błogosławienie Rodzin, a w przyszłą niedzielę błogosławienie Małżeństw.
  3. We wtorek nabożeństwo do Św. Michała Archanioła i po Mszy św. wieczornej możliwość przyjęcia szkaplerza, w środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy, w czwartek Wieczór Uwielbienia od godz. 19.30. W piątek obchody poświęcone pamięci ofiar Golgoty Wschodu. Uroczystość rozpocznie się Mszą św. w naszym sanktuarium o godz. 12.00. Po Mszy św., przemarsz na cmentarz przy ul. Nowotarskiej, gdzie będzie druga część uroczystości. Serdecznie zapraszamy.
  4. W piątek Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 16.30, a dla młodzieży i dorosłych o godz. 18.00. W nocy 8/9 kwietnia 2022 r. organizowana jest Ekstremalna Droga Krzyżowa dla dorosłych. Rozpocznie się Mszą św. o godz. 19.00 w Sanktuarium Najświętszej Rodziny w Zakopanem. Zapisy na stronie www.edk.org.pl lub w zakrystii. Pakiety będą rozprowadzane przed Mszą św. 8 kwietnia w zakrystii. Transport powrotny we własnym zakresie.
  5. Za tydzień Niedziela Palmowa Męki Pańskiej rozpoczynająca Wielki Tydzień. Poświęcenie palm na każdej Mszy św. Uroczyste poświęcenie palm połączone z procesją będzie na rozpoczęcie Mszy św. o godz. 11.00, wtedy zgromadzimy się przed kościołem. Tradycyjnie w Niedzielę Palmową odprawimy Drogę Krzyżową ulicami naszego miasta. Rozpoczniemy w Sanktuarium Najśw. Rodziny o godz. 20.00 i ulicami Krupówki, Zamoyskiego przejdziemy do kościoła Św. Krzyża. W tym roku zabierzmy ze sobą małe krzyże i znicze lub wkłady. Serdecznie zapraszamy do udziału mieszkańców Zakopanego i turystów.
  6. Duszpasterstwo Rodzin Archidiecezji Krakowskiej zaprasza nasz dekanat i naszą parafię na modlitewne spotkanie, które się odbędzie w najbliższą sobotę 9 kwietnia o godz. 15.00 w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie-Łagiewnikach. Przewodnią myślą jest modlitwa w intencji dzieci nienarodzonych zagrożonych zagładą w oparciu o treści zaczerpnięte z listu Ojca Świętego Franciszka do małżonków z okazji Roku Rodziny „Amoris Laetitia”. Chętni na wyjazd proszeni są o zapisanie się w zakrystii do czwartku 7 kwietnia.
  7. Przed kościołem kiermasz ozdób wielkanocnych, które zostały wykonane przez uczniów z pomocą nauczycieli i rodziców Publicznej Katolickiej Szkoły Podstawowej im. św. Jana Pawła II w Zakopanem. Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na dofinansowanie szkoły. W zakrystii lub przed kościołem można nabyć Baranki Caritas-u jako pomoc dla dzieci z ubogich rodzin.
  8. Siostry karmelitanki bose zapraszają do swojej kaplicy przy ul. Kościelnej 8 w środę 6 kwietnia na godz. 18.00 na Mszę św. i konferencję o modlitwie w ramach cyklu „Smak Karmelu”.

ks. Bogusław Filipiak, proboszcz i kustosz

W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej wspólnoty:

 

+ Ryszarda Dobosza z ul. Zborowskiego
+ Zygmunta Mamcarza z ul. Za Strugiem
+ Zygmunta Stankiewicza z os. Kasprusie
+ Mieczysława Cygal z Bilinówki

 
 

„Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”

Starsze ogłoszenia