5 Niedziela Wielkiego Postu, 26.03.2023

Kalendarz liturgiczny

 • Poniedziałek – uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP
 • Sobota – uroczystość Zwiastowania Pańskiego

Sprawy bieżące

 1. Serdecznie witamy w naszej Parafii Ks. dr. Jana Nowaka, dyrektora wydawnictwa Jedność, który będzie głosił nauki rekolekcyjne w Sanktuarium Najświętszej Rodziny. Dzisiaj nauki na wszystkich Mszach św. i na nabożeństwie Gorzkich Żali, natomiast w poniedziałek, wtorek i w środę nauki rekolekcyjne na Mszach św. o godz. 6.30, 8.00, 15.00 i 19.00. Informujemy, że w dniach rekolekcji Mszy św. o godz. 7.00 nie będzie! W środę dzień spowiedzi od 6.30 – 10.00; 15.00-17.30; 18.00-19.30. Znajdźmy czas i weźmy wszyscy udział w rekolekcjach i w spowiedzi św.
 2. Dzisiaj Droga Krzyżowa o godz. 14.00 i Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 16.00. Taca na Gorzkich Żalach z tej i przyszłej niedzieli jest przeznaczona na kwiaty do Bożego Grobu.
 3. Po Mszy św. o godz. 15.00 błogosławienie małżeństw i rodzin oczekujących potomstwa i modlących się o potomstwo, a w przyszłą niedzielę błogosławienie Rodzin.
 4. We wtorek nabożeństwo do Św. Joanny Beretty Molla, a w środę nowenna do MBNP.
 5. W piątek Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 16.30, a o godz. 18.00 Droga Krzyżowa w oprawie góralskiej prowadzona przez zespół „Giewont”, na którą serdecznie zapraszamy.
 6. W nocy z 31 marca na 1 kwietnia organizowana jest Ekstremalna Droga Krzyżowa dla dorosłych. Rozpocznie się Mszą św. o godz. 19.00 w Sanktuarium Najśw. Rodziny w Zakopanem. Do przejścia trzy trasy; pierwsza do Ludźmierza, druga po kościołach Zakopanego i trzecia do Nowego Targu. Zapisy na stronie www.edk.org.pl lub w zakrystii. Pakiety będą rozprowadzane 31.III.23 przed Mszą św. w cenie 25 zł. Transport powrotny we własnym zakresie.
 7. W sobotę 1.04. zapraszamy do naszego Sanktuarium Najświętszej Rodziny na kolejny Męski Różaniec. Modlitwa Męskiego Różańca rozpocznie się Mszą Św. o godz. 8.30, później wystawienie Najśw. Sakramentu i 15 minut medytacji, o godz. 9.30 na placu przed kościołem rozpocznie się Różaniec Wynagradzający i nastąpi przemarsz mężczyzn ul. Krupówki. W sobotę zmianka tajemnic.
 8. Za tydzień Niedziela Palmowa Męki Pańskiej rozpoczynająca Wielki Tydzień. Poświęcenie palm na każdej Mszy św.. Uroczyste poświęcenie palm połączone z procesją będzie na rozpoczęcie Mszy św. o godz. 11.00, wtedy zgromadzimy się przed kościołem. Mszę św. o godz. 11.00 odprawi J. Em. Ks. Kard. Stanisław Dziwisz udzielając Sakramentu Bierzmowania naszej młodzieży z klas VIII.
 9. Natomiast 2.04.2023 o godz. 15.00 zgromadzimy się w Sanktuarium na Krzeptówkach gdzie rozpocznie się Marsz Tatrzański w obronie dobrego imienia Św. Jana Pawła Wielkiego i wartości, których nas uczył. Przejdziemy najważniejszymi ulicami Zakopanego by dotrzeć do kościoła Św. Krzyża, gdzie nastąpi błogosławieństwo i zakończenie. Podczas Marszu przeżyjemy – trzymając w dłoniach flagi papieskie – Nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Słowa wygłoszone przez św. Jana Pawła II do Górali „Na Was zawsze można liczyć” są dla nas dziś wypełnieniem Jego Testamentu i realizacją naszego zobowiązania wynikającego z Hołdu Górali. Włączmy się w tę piękną inicjatywę i dajmy wyraz naszej wdzięczności i miłości do Największego z Rodu Polaków – Świętego Jana Pawła II. /Tradycyjnej Drogi Krzyżowej wieczorem już nie będzie!/
 10. Przed kościołem kiermasz ozdób wielkanocnych, które zostały wykonane przez uczniów z pomocą nauczycieli Publicznej Katolickiej Szkoły Podstawowej im. św. Jana Pawła II w Zakopanem. Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na dofinansowanie szkoły. W zakrystii do nabycia Baranki Caritas-u. Natomiast przed kościołem zbiórka do puszek na najdroższy lek świata dla Zofii Pająk chorej na SMA.

ks. Bogusław Filipiak, proboszcz i kustosz

W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej wspólnoty:

+ Marię Ejsmond z ul. Weteranów Wojny

+ Włodzimierza Weselskiego z ul. Sienkiewicza

+ Andrzeja Gąsienicę-Ciułacz z ul. Regle

+ Włodzimierza Widerę z ul. Kaszelewskiego

+ Ewę Szczerba z ul. Orkana

+ Ludwikę Słodyczka z Gubałówki

+ Barbarę Kobylarz z ul. Nowotarskiej

„Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”

Starsze ogłoszenia