5 Niedziela Wielkiego Postu, 21.03.2021

Kalendarz liturgiczny

  • Czwartek – uroczystość Zwiastowania Pańskiego

  Sprawy bieżące

  1. Serdecznie witamy w naszej Parafii O. Wojciecha Idziaka – Redemptorystę, który będzie głosił nauki rekolekcyjne w Sanktuarium Najświętszej Rodziny. Dzisiaj nauki na wszystkich Mszach św. i na nabożeństwie Gorzkich  Żali, natomiast w poniedziałek, wtorek i środę nauki rekolekcyjne na Mszach św. o godz. 6.30, 8.30, 15.00 i 19.00. Informujemy, że w dniach rekolekcji Mszy św. o godz. 7.00 nie będzie! W środę dzień spowiedzi od 6.30-10.00; 15.00-17.30; 18.00-19.30. Znajdźmy czas i weźmy udział w rekolekcjach i w spowiedzi św. Kto nie da rady przyjść do kościoła zapraszamy do uczestnictwa w rekolekcjach poprzez transmisję z naszego sanktuarium w internecie. Szczegółowy program rekolekcji wywieszony jest w gablocie.
  2. Dzisiaj Droga Krzyżowa o godz. 14.00 i Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 16.00. Taca na Gorzkich Żalach z tej i przyszłej niedzieli jest przeznaczona na kwiaty do Bożego Grobu. Po Mszy św. o godz. 15.00 błogosławienie Dzieci, a w przyszłą niedzielę błogosławienie Małżeństw i Rodzin oczekujących potomstwa i modlących się o potomstwo.
  3. We wtorek nabożeństwo do św. Joanny Beretty Molla, w środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 18.30.
  4. W czwartek Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, a zarazem Dzień Świętości Życia. Msze św. w tym dniu będą o godz. 6.30, 8.00; 9.30; 15.00 i 19.00. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 19.00 wszystkich, którzy podejmują duchową adopcję dziecka poczętego. Deklaracje dla podejmujących duchową adopcję są wyłożone na półce przy gazetach, proszę je zabrać, wypełnić i złożyć do koszyczka we czwartek 25 marca.
  5. W piątek Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 16.30, a dla młodzieży i dorosłych o godz. 18.00. W nocy 26/27 marca 2021 r. organizowana jest Ekstremalna Droga Krzyżowa dla dorosłych. Rozpocznie się Mszą św. o godz. 19.00 w Sanktuarium Najświętszej Rodziny w Zakopanem. Do przejścia są dwie trasy – pierwsza tradycyjnie do Ludźmierza Drogą Papieską i druga po kościołach Zakopanego. Idziemy w nocy, w milczeniu, oddani medytacji, indywidualnie lub w małych grupkach. Po drodze według mapy i wyznaczonych miejsc (najczęściej są to kościoły) zatrzymujemy się, aby rozważać kolejne stacje drogi krzyżowej i zmagając się z własnymi słabościami dojść do celu. A celem EDK jest moja przemiana i spotkanie z Bogiem. Zapisy na stronie www.edk.org.pl lub w zakrystii. Pakiety będą rozprowadzane przed Mszą św. 26 marca. Przypominamy uczestnikom o zachowywaniu obostrzeń. Transport powrotny we własnym zakresie.
  6. Za tydzień Niedziela Palmowa Męki Pańskiej rozpoczynająca Wielki Tydzień. Poświęcenie palm na każdej Mszy św. Tradycyjnie w Niedzielę Palmową odprawimy Drogę Krzyżową ulicami naszego miasta. Rozpoczniemy w Sanktuarium Najśw. Rodziny o godz. 20.00 i ulicami Krupówki, Zamoyskiego przejdziemy do kościoła Św. Krzyża. Niestety ze względu na obostrzenia pandemiczne zapraszamy podobnie jak w roku ubiegłym do uczestniczenia poprzez transmisję internetową. Tylko wyznaczona delegacja z każdej zakopiańskiej parafii zachowując dystans przejdzie wyznaczoną trasę. 
  7. Przed kościołem można nabyć Baranki Caritas-u, z których ofiary przeznaczone są na pomoc dzieciom z ubogich rodzin.

  ks. Bogusław Filipiak, proboszcz i kustosz

  W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej wspólnoty:

   

  + Czesławę Stopka z ul. Droga na Wierch

  + Filomenę Brzezicką z ul. Nowotarskiej

  + Siostrę Gabrielę Wiesławę Żechowską, Karmelitankę z ul. Regle

   

  „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”

  Starsze ogłoszenia