5 Niedziela Wielkiego Postu 17.03.2024

Kalendarz liturgiczny

  • Wtorek – uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP

Sprawy bieżące

  1. Serdecznie witamy w naszej Parafii Ks. Józefa, Salwatorianina, który będzie głosił nauki rekolekcyjne w Sanktuarium Najświętszej Rodziny. Dzisiaj nauki na wszystkich Mszach św. i na nabożeństwie Gorzkich Żali, natomiast w poniedziałek, wtorek i w środę nauki rekolekcyjne na Mszach św. o godz. 8.00, 15.00 i 19.00. W środę dzień spowiedzi od 6.30 – 10.00; 15.00-17.30; 18.00-19.30. Znajdźmy czas i weźmy wszyscy udział w rekolekcjach i w Spowiedzi św. Dzisiaj Droga Krzyżowa o godz. 14.00 i Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 16.00. Taca na Gorzkich Żalach z tej i przyszłej niedzieli jest przeznaczona na kwiaty do Bożego Grobu. Po Mszy św. o godz. 15.00 błogosławienie dzieci, a w przyszłą niedzielę błogosławienie małżeństw i rodzin oczekujących potomstwa i modlących się o potomstwo.
  2. We wtorek spotkanie Apostolstwa Dobrej Śmierci: Różaniec o godz. 18.30, a potem Msza św., w środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 18.30. W najbliższy piątek 22 marca zapraszamy na Drogę Krzyżową, podczas, której przypatrując się życiu i posłudze św. Jana Pawła II, będziemy rozważać Mękę Chrystusa. Rozważania autorstwa Marka Mirosławskiego, autora książek religijnych, odczyta Łukasz Lech – dziennikarz znany z Telewizji Polskiej i Telewizji Trwam. W tym dniu na stoisku przed kościołem będzie możliwość nabycia tych wydawnictw z autografem naszych gości. Droga Krzyżowa dla dzieci o godz.16.30, a dla młodzieży i dorosłych o godz.18.00.
  3. We czwartek 21 marca pielgrzymka maturzystów z naszego dekanatu zakopiańskiego do Kalwarii Zebrzydowskiej, gdzie o godz. 11.00 Ks. Bp Damian Muskus odprawi Mszę św. w ich intencji. Otoczmy modlitwą tegorocznych maturzystów.
  4. W nocy z 22 na 23 marca br. organizowana jest Ekstremalna Droga Krzyżowa dla dorosłych. Rozpocznie się Mszą św. o godz. 19.00 w Sanktuarium Najświętszej Rodziny w Zakopanem. Do przejścia są trzy trasy: pierwsza do Ludźmierza; druga po kościołach Zakopanego i trzecia do Nowego Targu. Zapisy na stronie internetowej, www.edk.org.pl lub w zakrystii. Pakiety będą rozprowadzane 22 marca przed Mszą św. Transport powrotny we własnym zakresie. W piątek o godz. 17.00 spotkanie Kręgu Biblijnego.
  5. Za tydzień Niedziela Palmowa Męki Pańskiej rozpoczynająca Wielki Tydzień. Poświęcenie palm na każdej Mszy św. Uroczyste poświęcenie palm połączone z procesją będzie na rozpoczęcie Mszy św. o godz. 11.00, wtedy zgromadzimy się przed kościołem. Tradycyjnie w Niedzielę Palmową odprawimy Drogę Krzyżową ulicami naszego miasta. Rozpoczniemy w Sanktuarium Najśw. Rodziny o godz. 20.00 i ulicami Krupówki, Zamoyskiego przejdziemy do kościoła Św. Krzyża. W tym roku rozważania będą dotyczyły błogosławionej Rodziny Ulmów, których relikwie będą w naszym sanktuarium w dniach 9 i 10 kwietnia br. Serdecznie zapraszamy do udziału mieszkańców Zakopanego i turystów.
  6. Za tydzień kiermasz ozdób świątecznych prowadzony przez Publiczną Katolicką Szkołę Podstawową im. św. Jana Pawła II w Zakopanem. Dziś przed kościołem można nabyć Baranki Caritas-u oraz paschaliki wielkanocne. W Szkole Podstawowej nr 2 im. Bronisława Czecha w Zakopanem trwają zapisy dzieci do przedszkola i klasy pierwszej. Prosimy rodziców o składanie wniosków. Szczegóły na tablicy.

ks. Bogusław Filipiak, proboszcz i kustosz

W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej wspólnoty:

 

 

+ Janinę Przyszczypkowską z ul. Słonecznej


„Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”

 

 

Starsze ogłoszenia