5 Niedziela Wielkanocna, 7.05.2023

Kalendarz liturgiczny

  • Poniedziałek – Uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski i archidiecezji krakowskiej
  • Sobota – wspomnienie NMP z Fatimy

Sprawy bieżące

  1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 15.00 błogosławienie Rodzin, a w następną niedzielę błogosławienie małżeństw. Zapraszamy na nabożeństwa majowe odprawiane codziennie o godz. 18.30.
  2. We wtorek nabożeństwo do bł. Ks. Piotra Dańkowskiego, a w środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy połączone z nabożeństwem majowym. W czwartek wieczorna Msza św. o św. Janie Pawle II. W sobotę po Mszy św. wieczornej pierwsze w tym roku nabożeństwo Fatimskie połączone z procesją światła wokół kościoła. Prosimy o przyniesienie świec.
  3. W sobotę 13 maja o godz. 11.00 oraz w niedzielę 14 maja o godz. 11.00 i 12.30 dzieci z klas III szkół podstawowych przystąpią do Pierwszej Komunii św. Prosimy wspólnotę parafialną o modlitwę w ich intencji. Spowiedź św. dla dzieci i ich rodzin będzie w piątek 12 maja od 16.15 – 18. Rocznica Pierwszej Komunii św. będzie obchodzona w niedzielę 21 maja na Mszy św. o godz. 11.00.
  4. W niedzielę 14 maja o godz. 15.00 z Sanktuarium na Krzeptówkach wyruszy procesja Maryjna ulicami naszego Miasta Zakopane do kościoła św. Krzyża. Procesji fatimskiej będzie przewodniczył O. Samuel Pacholski – Przeor Jasnej Góry, a w procesji uczestniczyć będzie górnicza orkiestra dęta i banderia konna. Kustosz serdecznie zaprasza członków banderii konnej do uświetnienia swoją obecnością tej procesji.
  5. Dzisiaj wolontariusze kwestują przy naszym Sanktuarium na rzecz Domowego Hospicjum Jezusa Miłosiernego w Zakopanem. Hospicjum prowadzi domową opiekę nad nieuleczalnie chorymi i niesie im codzienną pomoc. Nie można tej pomocy przerwać, ani jej w przyszłości odmówić. Dlatego prosimy o wsparcie tej akcji, wierzymy w Państwa ofiarność i prosimy o nią.
  6. Nasza parafia wraz z Komisariatem Ziemi Świętej organizują 9 dniową Pielgrzymkę samolotowo-autokarową do Ziemi Świętej w dniach 11-19 luty 2024r. Bliższe informacje i program można otrzymać w zakrystii. Zapisy z wpłatą 1000 zł w kancelarii parafialnej.

ks. Bogusław Filipiak, proboszcz i kustosz

W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej wspólnoty:

 

 

+ Jana Jasicę z ul. Słonecznej

 

„Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…”

Starsze ogłoszenia