5 Niedziela Wielkanocna 28.04.2024

Kalendarz liturgiczny

 • Poniedziałek – święto św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy
 • Środa – uroczystość św. Józefa, rzemieślnika
 • Czwartek – wspomnienie św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła
 • Piątek – uroczystość NMP Królowej Polski, głównej patronki Polski
 • Sobota – wspomnienie św. Floriana, męczennika

Sprawy bieżące

 1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 15.00 błogosławienie małżeństw i Rodzin oczekujących potomstwa i modlących się o potomstwo, a w przyszłą niedzielę błogosławienie Rodzin. Nieszpory niedzielne o godz. 18.30.
 2. We wtorek rozpoczęcie nabożeństw majowych ku czci NMP (z procesją) o godzinie 18.30. W środę w naszym sanktuarium odpust ku czci św. Józefa, rzemieślnika. Na Mszy św. o godz. 15.00 będziemy się modlić w intencji wszystkich ofiarodawców i dobrodziejów naszego Sanktuarium. Msze św. w tym dniu będą odprawione o godz. 6.30; 8.00; 15.00; 17.00 i 19.00.
 3. W piątek 3 maja będziemy obchodzić Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski. Msze św. w tym dniu odprawimy w naszych kościołach w porządku niedzielnym. Msza św. w intencji Ojczyzny w rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja, będzie odprawiona o godz. 11.00. Uroczystościom będzie przewodniczył i kazanie wygłosi Dyrektor Domu Rekolekcyjno-wypoczynkowego Episkopatu Polski „Księżówka” w Zakopanem Ks. Lesław Mirek. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 4. Nabożeństwa w tym tygodniu: nabożeństwa majowe będziemy odprawiać od wtorku codziennie o godz. 18.30, w środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy; a w czwartek Wieczór Uwielbienia od godz. 19.30 (próba śpiewu w poniedziałek o godz. 18.00 w salce parafialnej. W sobotę 4 maja zapraszamy do naszego Sanktuarium Najświętszej Rodziny na kolejny Męski Różaniec. Modlitwa Męskiego Różańca rozpocznie się Mszą Św. o godz. 8.30, później wystawienie Najśw. Sakramentu i o godz. 9.30 na placu przed kościołem rozpocznie się Różaniec Wynagradzający. Zapraszamy zwłaszcza mężczyzn.
 5. W tym tygodniu przypada 1-y piątek miesiąca. Spowiedź św. w czwartek od godz. 15.00-19.30. Natomiast w piątek spowiedź podczas Mszy św. w ciągu dnia. W sobotę zmianka różańcowa po Mszy św. o godz. 15.00. Także w tym tygodniu w czwartek lub sobotę pójdziemy do chorych z posługą kapłańską.
 6. Przypominamy, że w związku z prowadzonymi pracami budowlanymi dotyczącymi wymiany kamiennego chodnika oraz wykonania oświetlenia na Starym Cmentarzu przy Pęksowym Brzyzku przez najbliższe dni (ok. 3 tygodnie) nie będzie możliwości wejścia ani tym bardziej zwiedzania cmentarza. Za utrudnienia przepraszamy.
 7. 30 kwietnia w Sali Kina Sokół odbędzie się koncert „Siła miłości” poświęcony pamięci więźniarek niemieckiego obozu koncentracyjnego Ravensbrück. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 19:00. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

ks. Bogusław Filipiak, proboszcz i kustosz

W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej wspólnoty:

 

 

+ Helenę Dubnicką z ul. Szkolnej


„Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”

 

 

 

Starsze ogłoszenia