5 Niedziela Wielkanocna, 2.05.2021

Kalendarz liturgiczny

  • Poniedziałek – Uroczystość NMP Królowej Polski, głównej patronki Polski
  • Wtorek – wspomnienie św. Floriana, męczennika
  • Środa – wspomnienie św. Stanisława Kazimierczyka, prezbitera
  • Czwartek – święto św. Apostołów Filipa i Jakuba
  • Sobota – uroczystość św. Stanisława bpa i męczennika, głównego patrona Polski

  Sprawy bieżące

  1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 15.00 błogosławienie Rodzin, a w następną niedzielę błogosławienie małżeństw. Zapraszamy na nabożeństwa majowe odprawiane codziennie o godz. 18.30. Informujemy, iż papież Franciszek, postanowił i polecił włączyć do formularza Litanii Loretańskiej trzy nowe wezwania, a mianowicie: Matko miłosierdzia; Matko nadziei i Pociecho migrantów. Odtąd będziemy się nimi modlić.
  2. W przyszłą niedzielę taca inwestycyjna przeznaczona na odnowienie polichromii ścian kościoła w prezbiterium.
  3. W poniedziałek 3 maja będziemy obchodzić Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski. Msze św. w tym dniu odprawimy w naszych kościołach w porządku niedzielnym. Msza św. w intencji Ojczyzny, w rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja, będzie odprawiona o godz. 11.00, a kazanie wygłosi Ks. dr Przemysław Bukowski sercanin.
  4. We wtorek wieczorem nabożeństwo do Św. Michała Archanioła połączone z nabożeństwem majowym, a po Mszy św. wieczornej możliwość przyjęcia szkaplerza; w środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy; w czwartek Godzina Uwielbienia od 19.30-20.30 prowadzona przez wspólnotę Rodzin „Mamre”.
  5. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca, okazja do spowiedzi podczas mszy św. oraz w czwartek i piątek od 15.00-19.30. W piątek dodatkowa Msza św. o godz. 17.00. Do chorych z posługa kapłańską pójdziemy w piątek.
  6. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 12.30 dzieci z klas 4 będą obchodzić rocznicę Pierwszej Komunii świętej. Prosimy, aby tę godzinę Mszy św. pozostawić dla tych dzieci i ich rodzin. Spowiedź dla dzieci w piątek od 15.00 do 17.00.

   

  ks. Bogusław Filipiak, proboszcz i kustosz

  W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej wspólnoty:

   

  + Władysława Wójcika z Sobczakówki

  + Krystynę Wilk z Bilinówki

  + Włodzimierza Stocha z os Kasprusie

   

  „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”

  Starsze ogłoszenia