5 Niedziela Wielkanocna, 15.05.2022

Kalendarz liturgiczny

  • Poniedziałek – święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, głównego patrona Polski

Sprawy bieżące

  1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 15.00 błogosławienie dzieci, a w przyszłą niedzielę błogosławienie małżeństw i rodzin oczkujących potomstwa i modlących się o potomstwo. Zapraszamy na nabożeństwa majowe odprawiane codziennie o godz. 18.30. Msze św. dla dzieci, które przystąpiły do Pierwszej Komunii św. w ramach Białego Tygodnia będą o godz. 19.00. Dziś w Sanktuarium na Krzeptówkach „niedziela fatimska”. O godz. 15.00 rozpocznie się uroczysta procesja Maryjna z Krzeptówek do parafii św. Krzyża. W tym roku jest to dziękczynienie za dar obecności św. Jana Pawła II na Skalnym Podhalu.
  2. We wtorek spotkanie Apostolstwa Dobrej Śmierci: o godz. 18.30 majówka i różaniec, a potem Msza św. wieczorna; w środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy, w piątek o godz. 15.00 Msza św. i Koronka do Miłosierdzia Bożego w oprawie liturgicznej przygotowanej przez Hospicjum Jezusa Miłosiernego w Zakopanem.
  3. W przyszłą niedzielę 22 maja na Mszy św. o godz. 9.30 będzie obchodzona rocznica Pierwszej Komunii św.. Spowiedź św. dla dzieci i ich rodzin będzie w piątek 20 maja o godz. 17.00. W poniedziałek 23 maja Ks. Bp Damian Muskus udzieli naszej młodzieży Sakramentu Bierzmowania. Spowiedź dla kandydatów do bierzmowania, świadków i rodziców będzie także w najbliższy piątek od godz. 17.00.
  4. W dniach 20 i 21 maja br. odbędzie się konferencja poświęcona wizycie św. Jana Pawła II na Podhalu. Część I w piątek w Księżówce poświęcona jest tematowi: Jan Paweł II – Krzyż – Miłosierdzie – Komunikacja. Cz. II w sobotę – Bachleda Hotel Kasprowy poświęcona jest tematom: Ocalić od zapomnienia – Tak było. Szczegóły i cały harmonogram umieszczony jest w gablocie.

ks. Bogusław Filipiak, proboszcz i kustosz

W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej wspólnoty:

 

+ Tadeusza Albrzykowskiego z os. Kasprusie

+ Ludwinę Lupa z ul. Nowotarskiej

 
 

„Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”

Starsze ogłoszenia