4 Niedziela Zwykła, 30.01.2022

Kalendarz liturgiczny

 • Poniedziałek – wspomnienie św. Jana Bosko, prezbitera, patrona wychowawców
 • Środa – święto Ofiarowania Pańskiego
 • Czwartek – wspomnienie św. Błażeja, biskupa i męczennika
 • Sobota – wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy

Sprawy bieżące

 1. W dzisiejszą niedzielę w naszej parafii gościmy przedstawicieli Stowarzyszenia „Pomoc Kościołowi w potrzebie”. Dowiadujemy się jaka jest aktualna sytuacja chrześcijan na świecie. Przed kościołem można zakupić pamiątki z Ziemi Świętej wykonane przez chrześcijan z Betlejem wspierając w ten sposób katolików znajdujących się obecnie w trudnej sytuacji materialnej. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 12.30 zakończenie okresu kolędowego z błogosławieństwem parafian. Po Mszy św. o godz. 15.00 błogosławienie wczasowiczów i turystów. a w przyszłą niedzielę błogosławienie rodzin. Nieszpory niedzielne o godz. 18.30.
 2. We wtorek nabożeństwo do Św. Michała Archanioła i po Mszy św. wieczornej możliwość przyjęcia szkaplerza; w środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy, w czwartek Wieczór Uwielbienia od godz. 19.30.
 3. W środę święto Ofiarowania Pańskiego zwane u nas świętem Matki Boskiej Gromnicznej. Msze św. w tym dniu o godz. 6.30, 8.00, 9.30, 15.00 i 19.00. W Starym Kościele o godz. 8.00 i w kaplicy na Gubałówce o godz. 16.00. Na każdej Mszy św. poświęcenie gromnic. Święto Ofiarowania Pańskiego jest obchodzone w Polsce także jako Dzień Życia Konsekrowanego. Będziemy modlić się w intencji sióstr, których domy zakonne znajdują się na terenie naszej parafii. Taca w tym dniu przeznaczona będzie na klasztor Sióstr Karmelitanek przy ul. Kościelnej.
 4. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi św. w czwartek i w piątek od godz. 15.00 do 19.30. W piątek dodatkowa Msza św. o godz. 17.00. W kaplicy na Gubałówce Msza św. o godz. 16.00. Do chorych z posługą kapłańską pójdziemy w piątek lub w sobotę. W sobotę po Mszy św. o godz. 15.00 zmianka tajemnic Żywego Różańca.
 5. W sobotę 5 lutego zapraszamy do naszego Sanktuarium Najświętszej Rodziny na kolejny Męski Różaniec. Modlitwa Męskiego Różańca rozpocznie się Mszą Św. o godz. 8.30, później wystawienie Najśw. Sakramentu i 15 minut medytacji. o godz. 9.15 na placu przed kościołem rozpocznie się Różaniec Wynagradzający i nastąpi przemarsz mężczyzn ul. Krupówki. Zakończenie ok. godz. 11.00 przy „Oczku wodnym”. Serdecznie zapraszamy.
 6. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.00 będzie poświęcenie świec dla dzieci z klas III przygotowujących się do pierwszej Komunii św.
 7. Publiczna Katolicka Szkoła Podstawowa im. św. Jana Pawła II w Zakopanem kieruje prośbę o przekazanie 1% podatku na rzecz uczniów tejże szkoły. Jeden procent Twojego podatku sprawi, że uczniowie będą mogli rozwijać swoje umiejętności i realizować marzenia. KRS: 0000207472 Identyfikator Szkoły: 129428 Karteczki z danymi szkoły wyłożone są przy prasie katolickiej.

ks. Bogusław Filipiak, proboszcz i kustosz

W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej wspólnoty:

 

śp. Janinę Saletra z ul. Bogdańskiego

śp. Marię Łaciak z os. Kasprusie

śp. Pawła Trembeckiego z Gubałówki

śp. Czesława Wochnę z ul. Cichej Wody

 

„Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”

Starsze ogłoszenia