4 Niedziela Zwykła, 28.01.2024

Kalendarz liturgiczny

  • Środa – wspomnienie św. Jana Bosko, prezbitera, patrona wychowawców
  • Piątek – święto Ofiarowania Pańskiego
  • Sobota – wspomnienie św. Błażeja, biskupa i męczennika

Sprawy bieżące

  1. Dzisiaj Msza św. o godz. 12.30 będzie sprawowana o Boże błogosławieństwo w nowym roku dla rodzin odwiedzonych po kolędzie. Natomiast po Mszy św. o godz. 15.00 będzie błogosławienie małżeństw i rodzin oczekujących dziecka i modlących się o potomstwo, a za tydzień błogosławienie Rodzin. Nieszpory niedzielne o godz. 18.30.
  2. W środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy, w czwartek Wieczór Uwielbienia od godz. 19.30.
  3. W piątek święto Ofiarowania Pańskiego zwane u nas świętem Matki Boskiej Gromnicznej. Msze św. w tym dniu o godz. 6.30, 8.00, 9.30, 15.00, 17.00 i 19.00. W Starym Kościele o godz. 7.30 i w kaplicy na Gubałówce o godz. 16.00. Na każdej Mszy św. poświęcenie gromnic. Święto Ofiarowania Pańskiego jest obchodzone w Polsce także jako Dzień Życia Konsekrowanego. Będziemy modlić się w intencji sióstr, których domy zakonne znajdują się na terenie naszej parafii. Taca w tym dniu przeznaczona będzie na klasztor Sióstr Karmelitanek przy ul. Kościelnej.
  4. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi św. w czwartek i w piątek od godz. 15.00 do 19.30. Do chorych z posługą kapłańską pójdziemy w piątek lub w sobotę. W sobotę po Mszy św. o godz. 15.00 zmianka tajemnic Żywego Różańca.
  5. W sobotę 3 lutego zapraszamy do naszego Sanktuarium Najświętszej Rodziny na kolejny Męski Różaniec. Modlitwa Męskiego Różańca rozpocznie się Mszą Św. o godz. 8.30, później wystawienie Najśw. Sakramentu i 15 minut medytacji, o godz. 9.30 na placu przed kościołem rozpocznie się Różaniec Wynagradzający i nastąpi przemarsz mężczyzn ul. Krupówki. Zakończenie ok. godz. 10.30 przy Oczku wodnym. Serdecznie zapraszamy mężczyzn.
  6. W przyszłą niedzielę 4 lutego na Mszy św. o godz. 11.00 będzie poświęcenie świec dla dzieci z klas III przygotowujących się do Pierwszej Komunii Św.
  7. Publiczna Katolicka Szkoła Podstawowa im. św. Jana Pawła II w Zakopanem kieruje prośbę o przekazanie 1,5 % podatku na rzecz uczniów tejże szkoły. Procent Twojego podatku sprawi, że uczniowie będą mogli rozwijać swoje umiejętności i realizować marzenia. KRS: 0000207472 Identyfikator Szkoły: 129428 Karteczki z danymi szkoły wyłożone są przy prasie katolickiej.

ks. Bogusław Filipiak, proboszcz i kustosz

W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej wspólnoty:

 

+ Ignacego Kuczkowicza z ul. Słonecznej

+ Zofię Lasak z Gubałówki

+ Marię Siuta z ul. Kościelnej

+ Wandę Nawrot z ul. Krupówki


„Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”

 

Starsze ogłoszenia