4 Niedziela Wielkiego Postu, 27.03.2022

Kalendarz liturgiczny

  • Piątek – uroczystość Zwiastowania Pańskiego

Sprawy bieżące

  1. Dzisiaj Droga Krzyżowa o godz. 14.00 i Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz.16.00. Po Mszy św. o godz. 15.00 błogosławienie Małżeństw i Rodzin oczekujących potomstwa i modlących się o potomstwo, a w przyszłą niedzielę błogosławieństwo Rodzin.
  2. W środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 18.30.
  3. W tym tygodniu przypada 1 piątek miesiąca. Spowiedź św. w czwartek i w piątek od godz. 15.00-19.30. W piątek dodatkowa Msza św. o godz. 17.00. W sobotę zmianka różańcowa po Mszy św. o godz. 15.00. Także w tym tygodniu pójdziemy do chorych z posługą kapłańską. W piątek Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 16.30, a dla młodzieży i dorosłych o godz. 18.00.
  4. W sobotę 2 kwietnia zapraszamy do naszego Sanktuarium Najświętszej Rodziny na kolejny Męski Różaniec. Modlitwa Męskiego Różańca rozpocznie się Mszą Św. o godz. 8.30, później wystawienie Najśw. Sakramentu i 15 minut medytacji, o godz. 9.30 na placu przed kościołem rozpocznie się Różaniec Wynagradzający i nastąpi przemarsz mężczyzn ul. Krupówki. Zakończenie ok. godz. 11.00 przy „Oczku wodnym”. Zapraszamy.
  5. W przyszłą niedzielę rozpoczynają się Rekolekcje Wielkopostne dla dorosłych. Nauki rekolekcyjne będą głoszone na każdej Mszy św. w sanktuarium. Serdecznie zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w rekolekcjach.
  6. W nocy 8/9 kwietnia 2022 r. organizowana jest Ekstremalna Droga Krzyżowa dla dorosłych. Rozpocznie się Mszą św. o godz. 19.00 w Sanktuarium Najświętszej Rodziny w Zakopanem. Do przejścia są dwie trasy – pierwsza tradycyjnie do Ludźmierza Drogą Papieską i druga po kościołach Zakopanego. Idziemy w nocy, w milczeniu, oddani medytacji, indywidualnie lub w małych grupkach. Po drodze według mapy i wyznaczonych miejsc (najczęściej są to kościoły) zatrzymujemy się, aby rozważać kolejne stacje drogi krzyżowej i zmagając się z własnymi słabościami dojść do celu. A celem EDK jest moja przemiana i spotkanie z Bogiem. Zapisy na stronie www.edk.org.pl lub w zakrystii. Pakiety będą rozprowadzane przed mszą 8 kwietnia w zakrystii. Transport powrotny we własnym zakresie.
  7. Przed kościołem lub w zakrystii można nabyć Baranki Caritas-u, z których ofiary przeznaczone są na pomoc dzieciom z ubogich rodzin.
  8. W przyszłą niedzielę przed kościołem odbędzie się kiermasz ozdób wielkanocnych i palm, które zostały wykonane przez uczniów z pomocą nauczycieli i rodziców Publicznej Katolickiej Szkoły Podstawowej im. św. Jana Pawła II w Zakopanem w ramach zajęć dodatkowych. Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na potrzeby szkoły.

ks. Bogusław Filipiak, proboszcz i kustosz

W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej wspólnoty:

 

 

+ Jadwigę Zalewską z Os. Kasprusie

 
 

„Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”

Starsze ogłoszenia