4 Niedziela Wielkiego Postu, 19.03.2023

Kalendarz liturgiczny

 • Poniedziałek – uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP
 • Sobota – uroczystość Zwiastowania Pańskiego

Sprawy bieżące

 1. Dzisiaj Droga Krzyżowa o godz. 14.00 i Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz.16.00. Po Mszy św. o godz. 15.00 błogosławienie dzieci, a w przyszłą niedzielę błogosławienie małżeństw i rodzin oczekujących potomstwa i modlących się o potomstwo.
 2. W poniedziałek 20 marca rozpoczynają się w naszej parafii Rekolekcje Wielkopostne dla dzieci i młodzieży. Hasłem rekolekcji są słowa bł. Carlo Acutisa: „Wszyscy rodzimy się jako oryginały, ale wielu umiera jako kopie”. Program spotkań rekolekcyjnych dla poszczególnych grup wywieszony jest w gablocie. Dzieci ze szkół podstawowych spowiedź św. będą miały we wtorek od 17.00-18.00, natomiast młodzież w środę od 9.00-10.00 i 12.00-14.30.
 3. We wtorek 21 marca pielgrzymka maturzystów z naszego dekanatu zakopiańskiego do Kalwarii Zebrzydowskiej, gdzie o godz. 11.00 Ks. Bp Damian Muskus odprawi Mszę św. w ich intencji. Otoczmy modlitwą tegorocznych maturzystów.
 4. We wtorek spotkanie Apostolstwa Dobrej Śmierci: Różaniec o godz. 18.30, a potem Msza św., w środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 18.30. W piątek o godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego. Droga Krzyżowa dla dzieci o godz.16.30, a dla młodzieży i dorosłych o 18.00.
 5. W sobotę w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego odprawimy Msze św. o godz. 6.30; 8.00; 9.30; 15.00 i 19.00. W Starym kościele Msza św. o godz. 7.30. W Sanktuarium na Mszy św. o godz. 15.00 podejmiemy adopcję dziecka poczętego z racji obchodów Dnia Świętości Życia. Deklaracje adopcyjne wyłożone są na półce z prasą katolicką.
 6. W sobotę 25 marca br. na Mszy św. o godz. 19.00 rozpoczną się Rekolekcje Wielkopostne dla dorosłych. Program wywieszony jest w gablocie.
 7. Przed kościołem zbiórka do puszek dla Filipa Kasperlika, a za tydzień odbędzie się zbiórka do puszek na najdroższy lek świata dla Zofii Pająk chorej na SMA. Za tydzień kiermasz ozdób świątecznych prowadzony przez szkołę katolicką. W zakrystii do nabycia Baranki Caritas-u.
 8. W nocy z 31 marca na 1 kwietnia organizowana jest Ekstremalna Droga Krzyżowa dla dorosłych. Rozpocznie się Mszą św. o godz. 19.00 w Sanktuarium Najśw. Rodziny w Zakopanem. Do przejścia dwie trasy. Zapisy na stronie www. edk.org.pl lub w zakrystii. Pakiety będą rozprowadzane przed Mszą św. w zakrystii. Transport powrotny we własnym zakresie.
 9. W ostatnich dniach mamy do czynienia z bezprecedensowym atakiem na Osobę i wizerunek Świętego Jana Pawła II. Dzieje się to w Ojczyźnie Papieża, który jak nikt inny rozsławił imię Polski na całym świecie i jest Ojcem naszej wolności. Ludzie kościoła i wszyscy mający taką świadomość protestują przeciw takim postawom. Czy Skalne Podhale może być obojętne wobec tych wydarzeń?!..Nie! To dlatego w Niedzielę Palmową 2 kwietnia o godz. 15.00 w Sanktuarium na Krzeptówkach rozpocznie się Marsz Tatrzański w obronie dobrego imienia Św. Jana Pawła Wielkiego i wartości, których uczył. Przejdziemy najważniejszymi ulicami Zakopanego, by dotrzeć do kościoła Św. Krzyża, gdzie nastąpi jego rozwiązanie. Podczas Marszu przeżyjemy – trzymając w dłoniach jedynie flagi papieskie – Nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Ufam, że nikt z nas nie będzie obojętny wobec tego wydarzenia, mając żywo w pamięci zobowiązania wynikające ze słów skierowanych do nas przez Ojca Świętego „Na Was zawsze można liczyć”.

ks. Bogusław Filipiak, proboszcz i kustosz

W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej wspólnoty:

 

+ Grażynę Rabiasz z ul. Kasprusie

+ Wandę Ziemianin z ul. Ks. Kaszelewskiego

 

„Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”

Starsze ogłoszenia