4 Niedziela Wielkiego Postu, 14.03.2021

Kalendarz liturgiczny

  • Piątek – uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP

  Sprawy bieżące

  1. Dzisiaj Droga Krzyżowa o godz. 14.00 i Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 16.00. Po Mszy św. o godz. 15.00 błogosławienie małżeństw, a w następną niedzielę błogosławienie dzieci. Taca dzisiejsza przeznaczona jest na malowanie prezbiterium, które rozpocznie się w maju.
  2. We wtorek spotkanie Apostolstwa Dobrej Śmierci: Różaniec o godz. 18.30, a potem Msza św. W środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 18.30., a w piątek o godz. 15.00 Msza św. i Koronka do Miłosierdzia Bożego w oprawie liturgicznej przygotowanej przez Hospicjum Jezusa Miłosiernego w Zakopanem. W piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej: dla dzieci o godz. 16.30, a dla młodzieży i dorosłych o godz. 18.00.
  3. W sobotę 20 marca rozpoczynają się Rekolekcje Wielkopostne dla dorosłych. Pierwsza nauka rekolekcyjna na Mszy św. o godz. 19.00 i potem na wszystkich mszach w niedzielę, ale tylko w Sanktuarium. Serdecznie zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w Rekolekcjach, tym bardziej że w ubiegłym roku przez pandemię zostały odwołane. Dla tych, którzy nie będą mogli przyjść do   kościoła będzie możliwość uczestniczenia poprzez transmisję internetową.
  4. W zakrystii można nabyć Baranki Caritas-u, z których ofiary przeznaczone są na pomoc dzieciom z ubogich rodzin. Natomiast przed kościołem odbywa się kiermasz ozdób wielkanocnych, które zostały wykonane przez uczniów z pomocą nauczycieli i rodziców Publicznej Katolickiej Szkoły Podstawowej im. św. Jana Pawła II w Zakopanem. Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na potrzeby szkoły.
  5. W nocy 26/27 marca 2021 r. organizowana jest Ekstremalna Droga Krzyżowa dla dorosłych. Rozpocznie się Mszą św. o godz. 19.00 w Sanktuarium Najświętszej Rodziny w Zakopanem. Do przejścia są dwie trasy – pierwsza tradycyjnie do Ludźmierza Drogą Papieską i druga po kościołach Zakopanego. Idziemy w nocy, w milczeniu, oddani medytacji, indywidualnie lub w małych grupkach. Po drodze według mapy i wyznaczonych miejsc (najczęściej są to kościoły) zatrzymujemy się, aby rozważać kolejne stacje drogi krzyżowej i zmagając się z własnymi słabościami dojść do celu. A celem EDK jest moja przemiana i spotkanie z Bogiem. Zapisy na stronie www.edk.org.pl lub w zakrystii. Pakiety będą rozprowadzane przed mszą 26 marca. Przypominamy uczestnikom o zachowywaniu obostrzeń. Transport powrotny we własnym zakresie.

  ks. Bogusław Filipiak, proboszcz i kustosz

  W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej wspólnoty:

   

  + Czesławę Stopka z ul. Droga na Wierch

  + Filomenę Brzezicką z ul. Nowotarskiej

  + Siostrę Gabrielę Wiesławę Żechowską, Karmelitankę z ul. Regle

   

  „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”

  Starsze ogłoszenia