4 Niedziela Wielkiego Postu 10.03.2024

Kalendarz liturgiczny

  • Poniedziałek – święto św. Kazimierza, patrona archidiecezji krakowskiej

Sprawy bieżące

  1. 1. Dzisiaj Droga Krzyżowa o godz. 14.00 i Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz.16.00. Po Mszy św. o godz. 15.00 błogosławienie małżeństw, a w przyszłą niedzielę dzieci. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na prace konserwacyjne w naszym kościele. Chcemy na święta Wielkanocne zakończyć konserwację nawy głównej.
  2. We wtorek nabożeństwo do bł. Ks. Piotra Dańkowskiego, w środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 18.30., w czwartek Msza św. i nabożeństwo do św. Jana Pawła II, a w piątek o godz. 15.00 Msza św. i Koronka do Miłosierdzia Bożego w oprawie liturgicznej przygotowanej przez Hospicjum Jezusa Miłosiernego w Zakopanem.
  3. Od najbliższego poniedziałku do środy dzieci i młodzież będą miały swoje rekolekcje wielkopostne. Prosimy o modlitwę zarówno dla uczestników jak i dla księdza rekolekcjonisty. Natomiast nauki rekolekcyjne dla dorosłych będą od przyszłej niedzieli 17 marca 2024, a także w tym roku chcemy przeżyć Misje święte, które planowane są na początku września, które mają ożywić naszą wiarę i zaangażowanie w życie parafialne z okazji 125 rocznicy konsekracji naszego kościoła Najświętszej Rodziny.
  4. W piątek Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 16.30, a dla młodzieży i dorosłych o godz. 18.00.
  5. W nocy z 22 na 23 marca br. organizowana jest Ekstremalna Droga Krzyżowa dla dorosłych. Rozpocznie się Mszą św. o godz. 19.00 w Sanktuarium Najświętszej Rodziny w Zakopanem. Do przejścia są trzy trasy: pierwsza do Ludźmierza; druga po kościołach Zakopanego i trzecia do Nowego Targu. Zapisy na stronie internetowej, www.edk.org.pl lub w zakrystii. Pakiety będą rozprowadzane 22 marca przed Mszą św. Transport powrotny we własnym zakresie.
  6. W zakrystii można nabyć Baranki i świece paschaliki Caritas-u, z których ofiary przeznaczone są na pomoc dzieciom.

ks. Bogusław Filipiak, proboszcz i kustosz

W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej wspólnoty:

 

 

+ Elżbietę Michcik z ul. Kościeliskiej


„Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”

 

 

 

Starsze ogłoszenia