4 Niedziela Wielkanocna, 30.04.2023

Kalendarz liturgiczny

 • Poniedziałek – uroczystość św. Józefa, rzemieślnika
 • Wtorek – wspomnienie św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła
 • Środa – uroczystość NMP Królowej Polski, głównej patronki Polski
 • Czwartek – wspomnienie św. Floriana, męczennika
 • Piątek – wspomnienie św. Stanisława Kazimierczyka, prezbitera
 • Sobota – święto świętych Apostołów Filipa i Jakuba

Sprawy bieżące

 1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 15.00 błogosławienie turystów i wczasowiczów, a w przyszłą niedzielę błogosławienie Rodzin. Rozpoczęcie nabożeństw majowych o godzinie 18.30.
 2. W poniedziałek w naszym sanktuarium odpust ku czci św. Józefa, rzemieślnika. Na Mszy św. o godz. 15.00 będziemy się modlić w intencji wszystkich ofiarodawców i dobrodziejów naszego Sanktuarium. Msze św. w tym dniu będą odprawione o godz. 6.30; 8.00; 15.00; 17.00; 19.00.
 3. W środę 3 maja będziemy obchodzić Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski. Msze św. w tym dniu odprawimy w naszych kościołach w porządku niedzielnym. Msza św. w intencji Ojczyzny w rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja, będzie odprawiona o godz. 11.00. Uroczystościom będzie przewodniczył i kazanie wygłosi Dyrektor Muzeum Archidiecezjalnego Kardynała Karola Wojtyły w Krakowie Ks. Jacek Kurzydło.
 4. Nabożeństwa w tym tygodniu: nabożeństwa majowe odprawiamy codziennie o godz. 18.30, we wtorek wieczorem nabożeństwo do Św. Michała Archanioła połączone z majówką, a po Mszy św. wieczornej możliwość przyjęcia szkaplerza, w środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy; w czwartek Wieczór Uwielbienia od godz. 19.30.
 5. W tym tygodniu przypada 1-y piątek miesiąca. Spowiedź św. w czwartek i w piątek od godz. 15.00-19.30. W piątek dodatkowa Msza św. o godz. 17.00. W sobotę zmianka różańcowa po Mszy św. o godz. 15.00. Także w tym tygodniu pójdziemy do chorych z posługą kapłańską.
 6. W sobotę 6 maja zapraszamy do naszego Sanktuarium Najświętszej Rodziny na kolejny Męski Różaniec. Modlitwa Męskiego Różańca rozpocznie się Mszą Św. o godz. 8.30, później wystawienie Najśw. Sakramentu i 15 minut medytacji, o godz. 9.30 na placu przed kościołem rozpocznie się Różaniec Wynagradzający i nastąpi przemarsz mężczyzn ul. Krupówki. Zakończenie ok. godz. 11.00 przy oczku wodnym. Zapraszamy zwłaszcza mężczyzn.
 7. W niedzielę 7 maja wolontariusze będą kwestować na rzecz Podhalańskiego Hospicjum Jezusa Miłosiernego w Zakopanem. Prosimy o wsparcie tej akcji.
 8. W dniach 25 lipca do 8 sierpnia 2023r. odbędą się w Lizbonie Światowe Dni Młodzieży. Będzie to ważne wydarzenie, które zgromadzi młodych ludzi z całego świata, którzy pod przewodnictwem papieża Franciszka będą się modlić i dzielić doświadczeniami i świadectwami z życia kościoła i środowisk w których wzrastają. Także Młodzież z Zakopanego pragnie uczestniczyć w tych wydarzeniach. Dlatego zwracamy się z gorącą prośbą o wsparcie modlitewne i finansowe. Stąd dzisiaj przed kościołem odbywa się kwesta dla tej młodzieży zakopiańskiej, która udaje się do Lizbony. W intencji wszystkich dobrodziejów i ofiarodawców zostanie odprawiona Msza św. podczas Światowych Dni Młodzieży. Bóg zapłać za dar serca.

ks. Bogusław Filipiak, proboszcz i kustosz

W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej wspólnoty:

 

 

+ Elżbietę Sikorską z ul. Strążyskiej

 

„Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”

Starsze ogłoszenia