4 Niedziela Wielkanocna, 25.04.2021

Kalendarz liturgiczny

  • Dzisiaj – święto św. Marka, ewangelisty
  • Środa – wspomnienie św. Joanny Beretty Molla
  • Czwartek – święto św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy
  • Sobota – uroczystość ku czci św. Józefa, rzemieślnika

  Sprawy bieżące

  1. Dzisiaj Światowy Dzień Modlitw o Powołania i rozpoczęcie kwartalnych dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Po Mszy św. o godz. 15.00 będzie błogosławienie Małżeństw i Rodzin oczekujących potomstwa i modlących się o potomstwo, a w przyszłą niedzielę błogosławienie Rodzin. Dziś także dzień imienin J. Eksc. Abpa Marka Jędraszewskiego, metropolity krakowskiego.
  2. Nieszpory niedzielne o godz. 18.30.
  3. W poniedziałek o godz. 15.00 odprawimy w naszym sanktuarium Mszę św. w intencji ofiar „Golgoty Wschodu” tzn. pomordowanych polskich oficerów w Katyniu i innych miejscach na wschodzie w czasie II wojny światowej. We wtorek nabożeństwo do św. Joanny Beretty Molla, a w środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 18.30. W czwartek rozpoczęcie nowenny przed uroczystością ku czci św. Stanisława Bpa i męczennika. W piątek o godz. 18.30 pierwsze nabożeństwo majowe ku czci NMP z procesją wokół kościoła. W piątek o godz. 17.00 Msza św. dla tegorocznych maturzystów, których serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy o Boże błogosławieństwo i Dary Ducha św. na czas egzaminów.
  4. W sobotę w naszym Sanktuarium zgodnie ze Statutem przeżywać będziemy uroczystość odpustową ku czci św. Józefa, rzemieślnika, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Zapraszamy na Msze św. odprawiane w tym dniu o godz. 6.30, 8.00; 8.30; suma o godz. 15.00 w intencji ofiarodawców i dobrodziejów naszego sanktuarium; oraz o godz. 17.00 i 19.00. Także w sobotę 1 maja zapraszamy do naszego Sanktuarium Najświętszej Rodziny na kolejny Męski Różaniec. Modlitwa Męskiego Różańca rozpocznie się Mszą św. o godz. 8.30, następnie  wystawienie Najświętszego Sakramentu i 15 minut medytacji. O godz. 9.50 na placu przed kościołem rozpocznie się Różaniec Wynagradzający i nastąpi przemarsz mężczyzn ulicą Krupówki. Zakończenie ok. godz. 11.00 przy oczku wodnym. Modlitwy poprowadzi Ks. dr Krzysztof Czapla – dyrektor Sekretariatu Fatimskiego. Zapraszamy wszystkich mężczyzn do wzięcia udziału w modlitwie i zawierzeniu siebie i swoich najbliższych Maryi.  Naszym parafianom polecamy w modlitwie młodzież z klas VIII, która przystąpi w sobotę do Sakramentu Bierzmowania. Sakramentu udzieli Ks. Bp Robert Chrząszcz. Ze względu na obostrzenia miejsce w kościele pozostawiamy dla młodzieży i świadków, a rodziny prosimy o towarzyszenie w modlitwie poprzez transmisję internetową. Spowiedź święta przed bierzmowaniem w piątek w godz. 15.00-17.00.

  ks. Bogusław Filipiak, proboszcz i kustosz

  W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej wspólnoty:

   

  + Wandę Krzyściak z ul. Kościelnej

  + Stanisławę Sikora z ul. Wojciecha Brzegi

  + Cecylię Śniego z ul. Orkana

   

  „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”

  Starsze ogłoszenia