4 Niedziela Wielkanocna 21.04.2024

Kalendarz liturgiczny

  • Wtorek – uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski
  • Czwartek – święto św. Marka, ewangelisty (dzień imienin abpa Marka Jędraszewskiego, Metropolity Krakowskiego)

Sprawy bieżące

  1. Dzisiaj rozpoczyna się Światowy Dzień Modlitw o Powołania i kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Dziś po Mszy św. o godz. 15.00 błogosławienie dzieci, a za tydzień błogosławienie małżeństw i rodzin oczekujących potomstwa i modlących się o potomstwo. Nieszpory niedzielne o godz. 18.30.
  2. We wtorek nabożeństwo do Św. Joanny Beretty Molla, a w środę nowenna do MBNP. We wtorek 23 kwietnia na Mszy św. o godz. 19.00 będziemy się modlić w intencji solenizantów Ks. Jerzego wikariusza i P. Organisty Wojciecha. Serdecznie zapraszamy.
  3. W sobotę 27 kwietnia br. na Mszy św. o godz. 11.00 nasza młodzież przystąpi do Sakramentu Bierzmowania. Uroczystościom będzie przewodniczył Ks. Infułat Stanisław Olszówka. Prosimy wspólnotę parafialną o modlitwę w intencji młodzieży.
  4. Chętni, którzy pragną uczestniczyć we Mszy św. beatyfikacyjnej Sługi Bożego Ks. Michała Rapacza w Łagiewnikach w sobotę 15 czerwca br. proszeni są o zgłaszanie w zakrystii ilości wejściówek do końca kwietnia br.
  5. W związku z prowadzonymi pracami budowlanymi dotyczącymi wymiany kamiennego chodnika oraz wykonania oświetlenia na Starym Cmentarzu przy Pęksowym Brzyzku przez najbliższe dni nie będzie możliwości wejścia ani tym bardziej zwiedzania cmentarza. Za utrudnienia przepraszamy.

ks. Bogusław Filipiak, proboszcz i kustosz

W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej wspólnoty:

 

 

+ Jana Siembab z ul. Kościelnej


„Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”

 

 

 

Starsze ogłoszenia