4 Niedziela Adwentu, 24.12.2023

Kalendarz liturgiczny

 • Poniedziałek – Uroczystość Narodzenia Pańskiego
 • Wtorek – święto św. Szczepana, pierwszego męczennika
 • Środa – święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty
 • Czwartek – święto świętych Młodzianków, męczenników
 • Niedziela – uroczystość Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa

Sprawy bieżące

 1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 15.00 będzie błogosławienie małżeństw i rodzin oczekujących potomstwa i modlących się o potomstwo, a za tydzień błogosławienie Rodzin. Przypominamy, że dzisiaj ostatnia Msza św. o godz. 17.00! (nie będzie Mszy św. z godz. 19.00). Dziś Wigilia Świąt Bożego Narodzenia. Zachęcamy do właściwego chrześcijańskiego
  przeżywania wieczoru wigilijnego oraz pielęgnowania zwyczajów wigilijnych: dzielenie się opłatkiem, wspólna modlitwa, odczytanie fragmentu Ewangelii Św. Łukasza rozdział 2, wspólny śpiew kolęd. O północy Pasterka zarówno w kościele sanktuaryjnym Najświętszej Rodziny jak i w Kaplicy MB Różańcowej na Gubałówce, natomiast w Starym Kościele MB Częstochowskiej Msza św. Pasterska o godz. 22.00. Składka na Pasterce przeznaczona jest na Fundusz Obrony Życia SOS.
 2. Porządek Mszy św. we wszystkich naszych kościołach w Boże Narodzenie i w św. Szczepana jak w niedzielę.
 3. W środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 18.30. W piątek zapraszamy na Mszę św. wieczorną o godz. 19.00 w intencji solenizanta naszego wikariusza Ks. Dawida.
 4. W niedzielę 31 grudnia będziemy przeżywać uroczystość odpustową ku czci NAJŚWIĘTSZEJ RODZINY. W tym roku uroczystościom będzie przewodniczył Ks. Kard. Stanisław Dziwisz. Uroczysta Msza św. pod przewodnictwem Ks. Kardynała będzie sprawowana o godz. 11.00. Serdecznie zapraszamy do wspólnego świętowania. Nieszpory na zakończenie starego roku odprawimy o godz. 18.30.
 5. Światło Betlejemskie można zabrać z kościoła do domu po Mszach św. do godz. 16.00. Serdeczne podziękowanie składamy młodzieży za trud rozprowadzenia świec Caritasu. Bóg zapłać. Plan Wizyty Duszpasterskiej – kolędy zamieszczony jest w gazetce „Echa spod Giewontu” i w gablotce, można go także pobrać ze strony internetowej parafii.

ks. Bogusław Filipiak, proboszcz i kustosz

W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej wspólnoty:

 

 

+ Marię Frasunek z ul. Nowotarskiej

+ S. Dolores, Felicjankę z ul. Kościeliskiej.


„Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”

 

 

Starsze ogłoszenia