4 Niedziela Adwentu, 20.12.2020

Kalendarz liturgiczny:

  • Piątek – uroczystość Narodzenia Pańskiego
  • Sobota – święto św. Szczepana, pierwszego męczennika
  • Niedziela – święto Świętej Rodziny, Jezusa, Maryi i Józefa

Sprawy bieżące:

  1. Dzisiaj  Nieszpory niedzielne o godz. 18.30. Zakończenie rorat dla dzieci w środę o godz. 19.00, natomiast dla wszystkich w czwartek o godz. 6.00.
  2. We czwartek Wigilia Świąt Bożego Narodzenia. Zachęcamy do właściwego chrześcijańskiego przeżywania wieczoru wigilijnego oraz pielęgnowania zwyczajów wigilijnych: dzielenie się opłatkiem, wspólna modlitwa,  odczytanie fragmentu Ewangelii Św. Łukasza rozdział 2, wspólny śpiew kolęd. O północy Pasterka zarówno w kościele sanktuaryjnym Najśw. Rodziny jak i w Starym Kościele MB Częstochowskiej oraz w kaplicy na Gubałówce. Składka na Pasterce przeznaczona będzie na Fundusz Obrony Życia SOS. Informujemy iż w wigilię ostatnia Msza św. będzie o godz. 15.00!, nie ma Mszy św. o godz. 19.00! Spowiedź św. w poniedziałek od godz. 6.00-9.00 i od 15.00-19.30; we wtorek i w środę rano podczas Mszy św. oraz po południu od 15.00-16.00 i od 18.30-19.30 oraz w wigilię 24 grudnia od godz. 6.00 do 10.00
    Porządek Mszy św. we wszystkich naszych kościołach w Boże Narodzenie jak i w drugi dzień świąt taki jak w każdą niedzielę. Składka ze św. Szczepana przeznaczona będzie na UPJPII.
  3. W niedzielę 27 grudnia będziemy przeżywać uroczystość odpustową ku czci NAJŚWIĘTSZEJ RODZINY. Suma odpustowa o godz. 11.00. Serdecznie zapraszamy.
  4. Coroczne odwiedziny duszpasterskie łączą się z błogosławieństwem kapłana dla naszych rodzin i domów oraz z rozmową o problemach i radościach, jakie dotykają nasze wspólnoty rodzinne i wspólnotę parafialną. W związku z trwającą pandemią i ogłoszoną kwarantanną narodową informujemy iż w tym roku 2020/21 nie będzie tradycyjnej Kolędy w Waszych domach. Jednak, aby nie rezygnować z formy spotkania kapłana z wiernymi i błogosławieństwa domów, tym razem my zapraszamy Was drodzy Parafianie (a przynajmniej wydelegowanego jednego przedstawiciela rodziny) do Kościoła na Msze święte w niedzielę 17 stycznia 2021r., gdzie będziemy się modlić na każdej Mszy świętej w Waszej intencji o Boże błogosławieństwo w Nowym Roku oraz polecać Miłosierdziu Bożemu zmarłych z Waszych rodzin (zwłaszcza w mijającym 2020), a na zakończenie po błogosławieństwie księża rozdadzą poświęconą wodę, kredę, kadzidło i mirrę, owies i świecę jako znaki Łaski Bożej i naszej życzliwości i solidarności z Wami w tym trudnym czasie. Listy z zaproszeniem do naszego Sanktuarium Najświętszej Rodziny na wspólnotowe spotkania docierają w tych dniach do Waszych domów i mieszkań. Bliższe informacje będą umieszczane w gazetce „Echa spod Giewontu”, a także na stronie internetowej parafii.
  5. W zakrystii można nabyć świece Caritasu „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. Światło Betlejemskie będzie można zabrać z kościoła do domu w środę po Mszy św. wieczornej oraz w czwartek  w godz. 6.00 do 10.00.
Starsze ogłoszenia