4 Niedziela Adwentu, 19.12.2021

Kalendarz liturgiczny

  • Sobota – uroczystość Narodzenia Pańskiego
  • Niedziela – święto Świętej Rodziny, Jezusa, Maryi i Józefa

Sprawy bieżące

  1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 15.00 będzie błogosławienie dzieci, a za tydzień błogosławienie małżeństw i rodzin z racji święta świętej Rodziny. Nieszpory o godz. 18.30. Zakończenie rorat dla dzieci w czwartek o godz.19.00, natomiast dla wszystkich w piątek o godz. 6.00.
  2. W piątek Wigilia Świąt Bożego Narodzenia. Zachęcamy do właściwego chrześcijańskiego przeżywania wieczoru wigilijnego oraz pielęgnowania zwyczajów wigilijnych: dzielenie się opłatkiem, wspólna modlitwa, odczytanie fragmentu Ewangelii Św. Łukasza rozdział 2, wspólny śpiew kolęd. O północy Pasterka zarówno w kościele sanktuaryjnym Najśw. Rodziny jak i w Starym Kościele MB Częstochowskiej oraz w kaplicy na Gubałówce. Składka na Pasterce przeznaczona będzie na Fundusz Obrony Życia SOS. Informujemy iż w wigilię ostatnia Msza św. będzie o godz. 15.00!, nie ma Mszy św. o godz. 19.00! Spowiedź św. codziennie rano podczas Mszy św. oraz po południu od 15.00-16.00 i od 18.30-19.30. W środę 22 grudnia od godz. 6.00-9.00; 15.00-9.30, a w wigilię 24 grudnia od 6.00 do 10.00. Do chorych przed świętami pójdziemy w poniedziałek 20 grudnia. Prosimy o zgłaszanie tych chorych, których nie odwiedzamy z posługą kapłańską comiesięczną.
  3. Porządek Mszy św. we wszystkich naszych kościołach w Boże Narodzenie jak w niedzielę, natomiast w drugi dzień świąt (niedziela Świętej Rodziny) tylko Msza św. z godz. 12.30 będzie przesunięta na godz. 13.00! W niedzielę 26 grudnia będziemy przeżywać uroczystość odpustową ku czci NAJŚWIĘTSZEJ RODZINY. W tym roku nasze świętowanie związane jest z rozpoczęciem peregrynacji ikony świętej Rodziny w Archidiecezji Krakowskiej. Program uroczystości przedstawia się następująco: o godz. 10.45 powitanie ikony przy schodach na Krupówkach i wprowadzenie do kościoła. O godz. 11.00 uroczysta Msza św. pod przewodnictwem Ks. Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego. Od godz. 14.00 czas na indywidualną modlitwę. Następnie o godz. 14.30 odprawimy nabożeństwo próśb za przyczyną Najświętszej Rodziny. O godz. 15.00 odmówimy Koronkę do Miłosierdzia Bożego i odprawimy Mszę św. z godz. 15.00. Pożegnanie ikony i przejazd do Parafii Miłosierdzia Bożego na Chramcówkach nastąpi ok. godz. 16.00. Od piątku 17 grudnia na roratach rano i wieczorem, odprawiamy nowennę do Najświętszej Rodziny. Intencje modlitw na poszczególne dni nowenny umieszczone są na plakacie w gablotce. Wszystkich serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w tym ważnym dla naszej parafii wydarzeniu religijnym w roku Rodziny Amoris Laetitia. Po Mszach świętych w odpust będą rozdawane obrazki z ikoną świętej Rodziny oraz okolicznościowe kalendarze.

  4. W zakrystii można nabyć świece Caritasu „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. Światło Betlejemskie będzie można zabrać z kościoła do domu w czwartek po Mszy św. wieczornej oraz w piątek  w godz. 6.00 do 10.00.

ks. Bogusław Filipiak, proboszcz i kustosz

W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej wspólnoty:

 

+ Zofię Tomaszewską z ul. Ks. Stolarczyka

+ Helenę Stopka z ul. Kościeliskiej

+ Zofię Kurkowską z ul. Weteranów Wojny

 

„Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”

Starsze ogłoszenia