34 Niedziela Zwykła, 26.11.2023

Kalendarz liturgiczny

  • Dzisiaj – Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata
  • Czwartek– święto św. Andrzeja, apostoła
  • Niedziela – pierwsza niedziela Adwentu

Sprawy bieżące

  1. Dzisiaj w Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata po Mszy św. o godz. 12.30 przy wystawionym Najśw. Sakramencie odmówimy Litanię do Najśw. Serca Pana Jezusa i Akt osobistego poświęcenia się Najświętszemu Sercu. Po Mszy św. o godz. 15.00 będzie błogosławienie małżeństw i rodzin oczekujących potomstwa oraz modlących się o potomstwo, a w przyszłą niedzielę błogosławienie Rodzin. Nabożeństwo z wypominkami za zmarłych z naszych rodzin codziennie o godz. 18.30.
  2. We wtorek wieczorem nabożeństwo do św. Joanny Beretty Molla, w środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 18.30.
  3. W czwartek 30 listopada o godz. 17.00 Msza św. w intencji zmarłych kapłanów i sióstr zakonnych z Podhala oraz modlitwa przed Najświętszym Sakramentem o nowe powołania. Przybędą księża i siostry zakonne z naszego dekanatu, ale zapraszamy także młodzież i osoby starsze do wspólnej modlitwy.
  4. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź św. w czwartek i piątek od godz. 15.00 do 19.30.W piątek dodatkowa Msza św. o godz. 17.00. Do chorych z posługą kapłańską pójdziemy w piątek i w sobotę. W sobotę po Mszy św. o godz. 15.00 zmianka tajemnic żywego różańca. W najbliższą sobotę tj. 2 grudnia zapraszamy do naszego Sanktuarium Najświętszej Rodziny na kolejny już Męski Różaniec. Modlitwa Męskiego Różańca rozpocznie się Mszą św. o godz. 8.30, następnie wystawienie Najświętszego Sakramentu i 15 minut medytacji. O godz. 9.45 na placu przed kościołem rozpocznie się Różaniec Wynagradzający i nastąpi przemarsz mężczyzn ulicą Krupówki. Zakończenie ok. godz. 11.00 przy oczku wodnym. Serdecznie zapraszamy.
  5. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się Adwent. Roraty w naszym kościele będą w niedzielę o godz. 6.30, natomiast w tygodniu o godz. 6.00 i po południu dla dzieci o godz. 17.00. W niedzielę 3 grudnia o godz. 11.00 będzie poświęcenie medalików dla dzieci z klas III przygotowujących się do Pierwszej Komunii Św. Także w tę niedzielę w godz. 6.30 do 16.00 przed kościołem będzie można zakupić miód pszczeli od pszczelarza z Lasku.

ks. Bogusław Filipiak, proboszcz i kustosz

W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej wspólnoty:

 

 

+ Siostrę Małgorzatę Szymską, sercankę z ul. Jana Pawła II

 

„Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”

 

 

 

Starsze ogłoszenia