34 Niedziela Zwykła, 20.11.2022

Kalendarz liturgiczny

 • Dzisiaj – Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata
 • Poniedziałek – wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny
 • Wtorek – wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy
 • Środa – wspomnienie św. Klemensa I, papieża i męczennika
 • Czwartek– wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Dung-Lac i Towarzyszy
 • Niedziela – pierwsza niedziela Adwentu

Sprawy bieżące

 1. Dzisiaj w Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata po Mszy św. o godz. 12.30 przy wystawionym Najśw. Sakramencie odmówimy Litanię do Najśw. Serca Pana Jezusa i Akt osobistego poświęcenia się Najświętszemu Sercu. Po Mszy św. o godz. 15.00 będzie błogosławienie dzieci, a za tydzień błogosławienie małżeństw i rodzin oczekujących potomstwa oraz modlących się o potomstwo. Nabożeństwo z wypominkami za zmarłych z naszych rodzin codziennie o godz. 18.30.
 2. We wtorek przypada wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronki muzyki kościelnej i organistów. We wtorek wieczorem nabożeństwo do św. Joanny Beretty Molla, w środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 18.30.
 3. W sobotę 26 listopada zapraszamy na Koncert wokalno-organowy w ramach obchodów XVII Dni Muzyki Kościelnej w Archidiecezji Krakowskiej. W naszym sanktuarium wystąpią: Andrzej Lenart – śpiew solowy i Mateusz Peciak – organy. Początek godz. 19.45, wstęp wolny. Natomiast w Starym Kościele MB Częstochowskiej także w tym dniu o godz. 17.30 odbędą się już po raz XVIII Elektroniczne Zaduszki, Zakopiańskie, rocznicowe wspomnienia. Serdecznie
  zapraszamy na te wydarzenia.
 4. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się Adwent. Roraty w naszym kościele będą w niedzielę o godz. 6.30, natomiast w tygodniu o godz. 6.00 i wieczorem dla dzieci o godz. 19.00.
 5. Informujemy iż Siostra Katarzyna Gizicka nasza parafianka ze Zgromadzenia Sióstr św. Jadwigi Królowej Służebnic Chrystusa Obecnego w sobotę 19 listopada br. złożyła śluby wieczyste. Dziękując Bogu polecamy ją w naszych modlitwach.
 6. Kino Sokół w Zakopanem zaprasza na seanse najnowszego filmu o Kardynale Stefanie Wyszyńskim, „Prorok”, w terminach 18-24.11. godz. 12.40; 25-30.11. godz. 11.40.

ks. Bogusław Filipiak, proboszcz i kustosz

W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej wspólnoty:

 

+ Stanisława Nędzę z Al. 3-go Maja

+ Tomasza Króla z ul. Strążyskiej

+ Ryszarda Mirosza z Bilinówki

 

„Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”

Starsze ogłoszenia