33 Niedziela Zwykła, 19.11.2023

Kalendarz liturgiczny

 • Poniedziałek – wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera
 • Wtorek – wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny
 • Środa – wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy
 • Czwartek – wspomnienie św. Klemensa I, papieża i męczennika
 • Piątek – wspomnienie św. męczenników Andrzeja Dung-Lac, prezbitera i Towarzyszy
 • Niedziela – Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

Sprawy bieżące

 1. W dzisiejszą niedzielę już po raz 7 obchodzimy Światowy Dzień Ubogich pod hasłem: „Nie odwracaj twarzy od żadnego biedaka”. W orędziu na ten dzień Ojciec św. pisze: „Mówiąc o ubogich, łatwo jest popaść w retorykę, zatrzymać się na statystykach i liczbach. Ubodzy są ludźmi, mają twarze, historie, serca i dusze. Są braćmi i siostrami ze swoimi zaletami i wadami, jak wszyscy inni, i ważne, aby wejść w osobistą relację z każdym z nich. Krótko mówiąc, kiedy stajemy przed ubogim, nie możemy odwracać wzroku, ponieważ uniemożliwilibyśmy sobie samym spotkanie z obliczem Pana Jezusa.” W kuchni św. brata Alberta prowadzonej przez naszą parafię jest dzisiaj obiad dla ubogich. W ciągu całego roku wydajemy ponad 23 tysiące posiłków i ponad 500 paczek potrzebującym. W tym miejscu pragnę podziękować wszystkim posługującym w kuchni, wolontariuszom i młodzieży ze szkolnych kół Caritas, a przede wszystkim darczyńcom wspierającym to dzieło miłosierdzia za życzliwość i składane ofiary na ten cel. Bóg zapłać.
 2. Po Mszy św. o godz. 15.00 będzie błogosławienie dzieci, a za tydzień błogosławienie małżeństw i rodzin oczekujących i modlących się o potomstwo. Nabożeństwo z wypominkami za zmarłych codziennie o godz. 18.30.
 3. We wtorek spotkanie grupy Apostolstwa Dobrej Śmierci. O godz. 18.30 Różaniec, a potem Eucharystia. W środę wieczorem nowenna do MB Nieustającej Pomocy. W piątek 24 listopada o godz. 17.00 Krąg Biblijny. Spotkanie w Domu Parafialnym. Serdecznie zapraszamy.
 4. W przyszłą niedzielę w uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata po Mszy św. o godz. 12.30 przy wystawionym Najświętszym Sakramencie odmówimy Litanię do Najśw. Serca Pana Jezusa i Akt poświęcenia. Przed uroczystościami trwa nowenna do Jezusa Chrystusa.
 5. Fundacja Towarzyszenia Rodzinie i Wydział Duszpasterstwa Rodzin Kurii Metropolitalnej w Krakowie serdecznie zapraszają rodziców i rodziny do bezpłatnego udziału w projekcie „Rodzina przede wszystkim!” Budowa pozytywnej wizji rodziny, integracja oraz zapewnienie wsparcia w sytuacjach trudnych dla rodzin z terenów miejsko-wiejskich województwa małopolskiego. Warsztaty skierowane są do rodziców dzieci pierwszokomunijnych i odbędą się w Zakopanem w Domu Parafialnym Parafii Najświętszej Rodziny ul. Jana Pawła II 4 w dniu 12 grudnia 2023r. (wtorek) w godz. 17.00-21.00. Zgłoszenia poprzez Fundację lub w Parafii Najświętszej Rodziny w Zakopanem. Ilość miejsc ograniczona. Szczegóły na plakacie oraz w rozdawanych ulotkach.

ks. Bogusław Filipiak, proboszcz i kustosz

W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej wspólnoty:

+ Józefę Jasicę z ul. Słonecznej

+ Zbigniewa Szewczyka z ul. Sienkiewicza

+ Stefanię Tulej z ul. Słonecznej

+ Tadeusza Nowaka z ul. Cichej Wody

+ Mieczysława Rolę z ul. Zborowskiego

 

„Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”

 

Starsze ogłoszenia