33 Niedziela Zwykła, 14.11.2021

Kalendarz liturgiczny

  • Środa – wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy
  • Czwartek – wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy
  • Sobota – wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera
  • Niedziela – Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

Sprawy bieżące

  1. W dzisiejszą niedzielę już po raz piąty obchodzimy Światowy Dzień Ubogich. Myślą przewodnią są słowa „Ubogich zawsze macie u siebie”. Spotkanie osoby ubogiej jest dla nas wyzwaniem i pytaniem: „Co możemy zrobić, aby wyeliminować lub przynajmniej zmniejszyć jej marginalizację i cierpienie? – pytał w Orędziu papież Franciszek. W kuchni św. brata Alberta prowadzonej przez naszą parafię jest dzisiaj obiad dla ubogich. W ciągu całego roku wydajemy ponad 23 tysiące posiłków i ponad 700 paczek potrzebującym. W tym miejscu pragnę podziękować wszystkim posługującym w kuchni, wolontariuszom i młodzieży ze szkolnych kół Caritas, a przede wszystkim darczyńcom wspierającym to dzieło miłosierdzia za życzliwość i składane ofiary.
  2. Po Mszy św. o godz. 15.00 będzie błogosławienie małżeństw, a za tydzień błogosławienie dzieci. Nabożeństwo z wypominkami za zmarłych codziennie o godz. 18.30. Dzisiejsza taca inwestycyjna przeznaczona jest na odnowienie i konserwację polichromii ścian w prezbiterium naszego kościoła. 
  3. We wtorek spotkanie grupy Apostolstwa Dobrej Śmierci. O godz. 18.30 Różaniec, a potem Eucharystia. W środę wieczorem nowenna do MB Nieustającej Pomocy. W piątek o godz. 15.00 Koronka i Msza św. o Miłosierdziu Bożym w oprawie rodziny hospicyjnej. 
  4. W przyszłą niedzielę w uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata po Mszy św. o godz. 12.30 przy wystawionym Najśw. Sakramencie odmówimy Litanię do Najśw. Serca Pana Jezusa i Akt poświęcenia.
  5. Związek Podhalan oddział Zakopane serdecznie zaprasza na 29 Muzykanckie Zoduski w dniu 21 listopada 2021,które rozpoczną się Mszą święta o godz. 10.00 w Starym Kościółku.

ks. Bogusław Filipiak, proboszcz i kustosz

W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej wspólnoty:

 

+ Adama Krzeptowskiego z ul. Kasprusie

+ Dorotę Zdyb z ul. Za Strugiem

+ Zofię Mozdyniewicz z Gubałówki

 

„Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”

Starsze ogłoszenia